2019 tatilleri merak konusu olmaya başladı. Yeni bir yıla girmemize az kaldı. 2019 yılı için seyahat planı yapanların en çok merak ettiği konular arasında 2019 tatil günleri yer alıyor. 2019 tatilleri tatilinizi planlamak ve yeni yılda keyifli anlar için bir fırsat olacaksa buyurun işte yeni yılda resmi tatil günleri.

2019 Tatil Günleri

2019 Tatil Günleri Resmi Tatiller

2019 Resmi tatil günleri için yeni yıl takvimine bakarken hafta içine denk gelen tatil günleri oldukça dikkat çekici.

2019 resmi tatillerinde geleneksel kutlamalar yapabilir ve tatil günlerinin anlamına özgü anma günlerine katılabilirsiniz. Ancak günümüzde bu tatil günlerinin çoğu tatil fırsatı olarak değerlendirilmek için kullanılıyor.

Bu nedenle seyahat planları yaparken resmi tatil günleri ne zaman? diye sormak ve buna yanıt bulmak oldukça önemli. 2019 yılı resmi tatilleri ne zaman? Hangi bayram hafta sonuna denk geliyor? Bayramlar ne zaman? gibi basit ama önemli (!) sorulara cevaplar hazırladık. İşte yeni yılın resmi tatil günleri..

2019 Resmi Tatiller 

1 Ocak 2019 Salı

2018’e veda edeceğimiz 31 Aralık gecesinin ertesi sabahı olan 1 Ocak, Salı gününe denk geliyor.

31 Aralık Pazartesi günü izin kullanırsanız hafta sonuyla birleştirip dört günlük bir tatil fırsatı ortaya çıkarabilirsiniz.

2019 Tatil Günleri Yılbaşı hangi gün

23 Nisan 2019 Salı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. Yılbaşında olduğu gibi hafta sonu tatiliyle birleştirmek isteyenler, 22 Nisan pazartesi günü için izin kullanmalılar.

Eğer bunu yapma şansınız yoksa 23 Nisan 2019 Salı günü -hava şartları da kontrol edilerek- günübirlik turlar ve geziler için ideal bir gün olabilir.

1 Mayıs 2019 Çarşamba

2019 yılında çarşamba gününe rastlayan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, yine önü veya arkası izin alınarak uzatılabilecek bir tatil/seyahat fırsatına çevrilebilir.

Havaların da ısındığı gözönüne alınırsa izin alamayanlar için de yine günübirlik bir seyahat fırsatlarından biri bu güne sığdırılabilir.

19 Mayıs 2019 Pazar

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 2019 yılında pazar gününe rastlaması dolayısıyla hayal kırıklığı yaratacak resmi tatil günleri arasında yer alıyor.

Yine de bayram coşkusu ile düzenlenen kutlama ve etkinliklere katılınarak hareketli, eğlenceli ve keyifli bir gün geçirilebilir.

2019 Tatil Günleri

2019 Ramazan Bayramı Hangi Gün?

2019 Ramazan Bayramı seyahat severlerin yüzlerini güldürecek. 2019 Ramazan Bayramı  3 Haziran Pazartesi günü arefe günü başlıyor. Yani 4 Haziran Salı günü, Ramazan Bayramının birinci günü, 6 Haziran Perşembe ise Ramazan Bayramının son günü. 4-5-6 Haziran günleri Ramazan Bayramı tatili.

Arefe günü yarım gün izin alanlar için uzun bir bayram tatili haziran ayının ilk günlerinde harika fırsatlar yaratabilir.

15 Temmuz 2019 Pazartesi

15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Günü, 2019’da Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirip tatil programları yapabilir ya da anma programlarına katılabilirsiniz.

2019 Kurban Bayramı Hangi Gün?

2019 Kurban Bayramı “dokuz günlük tatil fırsatı” bekleyenleri çok memnun etmeyecek gibi.

2019 yılında Kurban Bayramı 10 Ağustos Cumartesi günü arefe ile başlıyor. 11 Ağustos Pazar günü ise Kurban Bayramının birinci günü. Dört gün süren bayram tatili, 14 Ağustos Çarşamba akşamı sona erecek.

5 günlük bayram tatili eğer yapabiliyorsanız iki gün izin ile uzatmak size ait! Kurban bayramı boyunca süreleri farklı alternatifler içeren Kurban Bayramı turlarına katılabilir, seyahat planları yapabilirsiniz.

2019 Tatil Günleri

30 Ağustos 2019 Cuma

Ağustos ayında bir tatil fırsatı da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile karşımızda!

2019 yılında Cuma gününe denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı tatilinde içerisinde zafer kutlamaları da olan 3 günlük bir tatil fırsatı planlamak sizin elinizde.

29 Ekim 2019 Salı

29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı bu yıl salı gününe denk geliyor.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yılını kutlayacağımız günde coşkulu kutlamalar veya pazartesi günü için izin alanları dört günlük bir sonbahar tatili planı bekliyor.

Yıllık Tatillerinizi Planlayın!

2019 resmi tatil günleri dışında, çalışanların iş yerlerinde hakettikleri yıllık izinlerini de bu tatil günleri ile birleştirerek uzun seyahat fırsatları planlamaya olanak tanımayı unutmayın.

Seyahat planları ciddi iştir!

Booking.com
Önceki İçerikX-Macera’da ilk Ayak Tamamlandı!
Sonraki İçerikDubai’de Saray Konforu Emerald Palace Kempinski Dubai
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz