Tren yolculuklarına oldu olası bayılırım. Tren ile gerçekleştirilen programlara hatta daha çok özel programlarla düzenlenmiş olan uzun hat trenlerinin rotalarına neredeyse hayranım bile denilebilir. Hele bir de içerisine lüks ve konfor katılmış olanları benzersiz coğrafyalarda harika deneyimler sunmuyorlar mı! İşte o zaman birden yollara düşesim geliyor yine. Ara sıra dünyanın çeşitli ülkelerinde belirli program ve rotaları takip eden tren ile gerçekleştirilen turlardan bahsetmeye çalışıyorum. Bu defa da vahşi Afrika’nın ortasında lüks bir yolculuk deneyimi yapmak için Afrika’da Tren ile seyahat ‘den yani Rovos Tren Turları’ndan bahsedelim biraz.

afrikada tren ile seyahat

Afrika’da Tren ile Seyahat

Rovos treni veya Rovos Yolu olarak anılan güzergah, Güney Afrika‘da Victoria Falls’dan başlayan bir rotayı takip ederek Dar es Salaam’a ulaşan tam 14 günlük benzersiz bir seyahat rotası. Orjinaline sadık kalınarak ve tüm detayları gözetilerek restore edilen ahşap panel kaplı birbirinden şık ve konforlu vagonlara sahip olan Rovos treni müthiş bir deneyim.

Afrika'da tren ile seyahat rovos

Afrika'da Tren ile Seyahat

Afrika'da Tren ile Seyahat

Seyahatin bir bölümünde buharlı lokomotif kullanan Rovos Treni özellikle güzergah üzerindeki harika manzaraları seyredebileceğiniz keyifli balkonlarıyla olağanüstü manzaralar veriyor.

Afrika'da tren ile seyahat

afrikada tren ile seyahat

Rovos treni oldukça konforlu ve lüks bir seçim. Unutulmayacak bir tatilin ana mekanı olan Tren, olmak istenilen yerde duran ve adeta hayallere davet eden görüntülerle dolu. Daha detaylı bilgiyi internet siteleri olan www.rovos.co.za adresinden alabilirsiniz.

Afrika’yı ondört gün boyunca muhteşem bir rotada benzersiz bir konforla gezmek ve müthiş anılar biriktirmek için Rovos Treni çok çekici bir alternatif.

Afrika'da tren ile seyahat

Booking.com
Önceki İçerikSingapur Gezi Rehberi: Uzakdoğu’da Sürprizlerle Dolu Bir Küçük Ada
Sonraki İçerikBangkok Yüzen Çarşı: Tayland’ın Başkenti Bangkok Gezilecek Yerler
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz