PAYLAŞ

“Fark yaratmak” içerisinde ciddi anlamda bir iddia bulundurduğu gibi bir o kadar da “başarılı olmak” konusunda olumlu bir ifade içeriyor. İçerdiği bir şey daha var ki, işte bu da başarıya giden yolu gösteriyor..

Çok çalışmak!

Bumerang etkinlik günleri kapsamında, Ali Poyrazoğlu’nu 20 blogger ile tanıştıran ve buluşturan “Fark yaratmak” konulu etkinlikte, ünlü sanatçı işte bu vurguyla sonlandırdı güzel saatleri.. Çok çalışmak..

Borusan Oto Dolmabahçe Sahne Şıklığı

Elbette etkinliği bir kısmını keyifle anlatırım. Ancak ilk önce Borusan’ın, Dolmabahçe de bulunan “Borusan Oto Dolmabahçe Sahne”sinin şık, keyifli, misafirperver ve isminin kulağımda tınıladığı “kalite ve güven” melodisinin diğer bir duyuya, yani görsele dönüşmesinin verdiği hazzı belirtmek istiyorum.

Yıllardır süren bir marka yolculuğunun, doğru yolda gidişini seyretmenin verdiği keyif gerçekten hissediliyor. Borusan’ın küçücük de olsa amaçlarından biri, markayı hissettirmekse eğer, bunu kapıdan giren herkese başardıklarını söyleyebilirim. Tebrikler!.

Borusan Oto Dolmabahçe Sahne hem showroom hem kafeterya
Borusan Oto Dolmabahçe Sahne hem showroom hem kafeterya

fotoğraf-2

Gelelim mesai saati bittiğinden dolayı sessizliğe bürünen Borusan oto kafeteryasında otururken, lobiye giren büyük usta Ali Poyrazoğlu’na ve yarattığı farka!

Ali Poyrazoğlu, ismine eğitim, seminer, kişisel gelişim programı v.s ne dersiniz bilemem ama tespitlerden yola çıkarak, bir sanatçı gözüyle izleyerek, izlemelerini iş hayatının karmaşasında yoğurulan senin benim gibilerinin göremediklerine odaklanarak gerçekleştirmiş ve sonuçlarını da işin en iyi bildiği tarafı olan sanatçılığının verdiği sunumu ile servis ettiği bir “farklılık zamanları” ortaya çıkarmış.

Kişiye vermek istediği asıl konunun “kendinden yola çıkılarak varılan bir fark yaratma mertebesine ulaştırmak gibi gizli amacı olmayan (!) bir öğreti” olduğunu hissettim. Herşeyin kişinin kendisine bağlı olduğunu, farklılıkları yaratacak gücün insanların kendilerinde saklı bulunduğunu ve bunu yaratmak içinde en önemli konunun çok çalışmaktan geçtiğini ve elbette bu özellikleri taşıdığını bizlere sergiledi büyük usta.

İçeriğe ait çok şey anlatmanın “sihirbaza saygısızlık” olduğunu düşünürüm çok zaman. Benim sihirbazlarımdan Ali Poyrazoğlu’nun büyüsünü kaybetmesine olanak olmasa da, böylesi bir büyülü ormana dalmak isteyen kurum ve kuruluşların ustanın kapısını çalmalarını ve çalışanlarına “fark yaratmak” için bir yol daha olduğunu hatırlatmak isterim.

Yol ve yolculuğu anlattı Ali Poyrazoğlu aslında bana.. Bize.. Yol ve yolculukta olan birinden, geçtiği yolları ve yolculuğundan yakaladığı tecrübeleri de hissettirdi aslında. Bir daha ne zaman olur bilmem ama bir kahve içimi vakit daha bulursam ustayla, zamanın ötesinde yolculuklara dair bir teşekkür ve olanca saygıyla..

IMG_4664IMG_4660

Booking.com

8 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here