Türkiye’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda ülkemizin en büyük ikinci şehri olarak bilinmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre Ankara, 5 milyon 503 bin 985 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ankara’nın; Çankaya, Keçiören, Yenimahalle, Mamak, Etimesgut, Sincan, Altındağ, Pursaklar, Gölbaşı, Polatlı, Çubuk, Kahramankazan, Beypazarı, Haymana, Elmadağ, Akyurt, Şereflikoçhisar, Bala, Kızılcahamam, Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere, Kalecik, Güdül ve Evren olmak üzere toplam 25 ilçesi bulunmaktadır. Tarihi bir geçmişe sahip olan Ankara, gerek konumu gerekse kültürel değerleriyle gayrimenkul yatırımcıların da ilgi odağıdır. Peki, Ankara kiralık ev fiyatları ne kadar? Ankara’nın en kalabalık ilçesinde kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor? Ankara’da en uygun kiralık dairelerin bulunduğu ilçe hangisidir? İşte Ankara’nın emlak piyasasına dair merak edilen her şey…

Ankara’da kiralık daire fiyatları 635 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre, ortalama yüz metrekare büyüklüğe sahip Ankara kiralık daire fiyatları fiyatları 635 TL’den başlıyor. Aynı koşullardaki kiralık dairelerin maksimum fiyatı 1.058 TL iken, ortalama kiralık daire fiyatlarının da 846 TL olduğu bilinmektedir. Satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarınının yüzde 0.37 artış gösterdiği Ankara’da, kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 18 yıl olarak hesaplanmaktadır. Yüz metrekarelik kiralık ev fiyatlarının minimum 635 TL olduğu şehirde, herkesin kendi bütçesine uygun kiralık daire bulması mümkündür.

 Ankara’nın en kalabalık ilçesinde kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor? 

Çankaya, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 920 bin 890 nüfus yoğunluğuna sahip olması yönüyle, Ankara’nın en kalabalık ilçesi olmuştur. Türkiye’nin üst yönetim idare binalarına ev sahipliği yapan ilçe, emlak piyasasında da adından sıkça söz ettiriyor. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre, Çankaya’da ortalama yüz metrekare büyüklüğe sahip kiralık dairelerin fiyatları 935 TL’den başlıyor. Bölgedeki kiralık ev fiyatları minimum 935 TL iken, maksimum kiralık daire fiyatlarının da  1.559 TL olduğu görülmektedir. Çankaya’da ortalama kiralık ev fiyatları da 1.247 TL’dir. Son bir ayda satılık konut piyasasında, konut fiyatları yüzde 1.83 azalan Çankaya’da; kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir diğer ifadeyle amortisman süresi 17 yıl olarak hesaplanır.

Ankara Kiralık Daire

Ankara’da en uygun kiralık dairelerin bulunduğu ilçe: Akyurt

Akyurt; şehir merkezine 33 km’de mesafede olup, Ankara’nın sanayisinin gelişmesine katkı sağlayan bir ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre Akyurt, Ankara’nın en uygun kiralık dairelerinin bulunduğu ilçesi olarak bilinmektedir. Ortalama yüz metrekare büyüklüğe sahip kiralık daireler minimum 320 TL’den başlamaktadır. Bölgedeki kiralık ev fiyatları ortalama 426 TL iken, maksimum kiralık daire fiyatlarının da 533 TL olduğu bilinmektedir. Satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 0.61 oranında azaldığı görülen Akyurt ilçesinde, kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresinin 20 yıl olduğu görülmektedir.

Keçiören’de kiralık ev fiyatları ne kadar?

Keçiören, 909 bin 709 nüfus yoğunluğuna sahip olması yönüyle Ankara’nın en kalabalık ikinci ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre Keçiören kiralık ev fiyatları ortalama yüz metrekare daireler için minimum 518 TL iken, maksimum 863 TL’dir. Bölgedeki ortalama kiralık daire fiyatlarının da 690 TL olduğu bilinmektedir.

Booking.com
Önceki İçerikAşkın ve Gücün Kenti Sagalassos
Sonraki İçerikUçak Bileti Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz