Her konuda olduğu gibi lokal olmak trend! Daha yakında bulunmak, herhangi bir konu hakkında uzman hale gelmek ve tabii ki web üzerinde aranma potansiyelini artırmak en olağan hallerden biri. Şehirlerin blogları, siteleri ve sosyal medya hesapları da bundan payını fazlasıyla alıyor. Antalya hakkında web üzerinde yazıp çizen, Antalya siteleri, Antalya blogları, Antalya kent portalları kişisel emeklerle keyifli, kaliteli ve hafızalarımızda yer edinen işler çıkarıyorlar.

Antalya Blogları

Bunlar arasında bizim de takip edip, okuduğumuz ve Antalya’ya dair bakışlarımızda faydalandığımız birçok Antalya şehir blogu ve Antalya kent portalı ya da Antalya sitesi olarak kendini tanımlayan yayın var. Buyurun bazılarına kısa bir göz atalım.

(En iyi Antalya blogları listesi sıralamasına özellikle numara verilmemiştir. Sıralama herhangi bir derece içermez.)

En iyi Antalya Blogları

antalyadestination.com

En çok imkanı ve hatta işi ve amacı da aslında “bu” olan bir kurumun yönettiği, biraz da bilgi, etkinlik ve duyuru platformu olarak çalışan Antalya Destination ile başlayalım.

Antalya Destination, Antalya’nın tanıtımını daha bütüncül bir şekilde gerçekleştirmek için kurulan bir kamu – özel sektör işbirliği olan Antalya Tanıtım A.Ş’nin bünyesinde bir site.

Antalya Destination

 

antalyadestination.com adresinde güncel olarak yayınına devam eden site için -kişisel olarak- birkaç şey daha ekleyelim.  Antalya Destination sitesi tasarım, kullanıcı dostu olması konusunda bazı eksiklikleri var gibi. Ayrıca duyuru panosu görevi yapmasının dışında da (imkanlarının büyük olması dolayısıyla) başarılı işler ve ilginç fikirler çıkartabileceğine ve daha enerji dolu bir yapıya kavuşturulması gerekir diye düşünüyoruz.

Antalya hakkındaki güncel duyurular için takip edilebilir.

antalyasehri.com

antalyasehri.com bir şehir blogu. Hazırlayan kısmında “Hakkımızda” bölümünde pek bir bilgi yer almıyor. Kendisinden şu kadar bahsetmiş; “Bu sitede, Antalya hakkında, gezi rehberi, etkinlikler, spor, turizm ve yöresel yemekler hakkında yazılar olacak.”

Antalya Şehri

Antalya’da düzenlenen / düzenlenecek etkinlikler hakkında -pek istikrarlı olmayan şekilde” yayın yapan antalyasehri.com blogu, gelecekte şehir yaşamına katkı yapmaya çalışan yayınlardan biri olabilir.

Daha sıkı bir şekilde güncellenirse takip edilebilir.

antalyacityzone.com

Kendilerini anlattıkları kelimelerle “2013 yılında aşık olunacak şehir Antalya’yı daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla var olan olan Antalya Cityzone’da bu şehrin güzel insanlarına, şehri ziyaret edenlere tüm kültür sanat etkinliklerini duyuruyoruz.” diye başlamış antalyacityzone.com.

Antalya Cityzone

“antalyacityzone.com” Antalya’yı yeni ziyaret edeceklere, Antalya’da yaşayıp yeni keşifler yapmak isteyeceklere gidilebilecek mekanları, tatil yerlerini, anlatıyor.

İyi bir şehir blogu, kent sitesi olarak, enerjisi ve çatısı altında bulunduğu ticari yapının imkanları ile Antalya’nın güncel ve kaliteli yayınlarından biri olan antalyacityzone.com, takibe değer yayınlar arasında yer alıyor.

fullantalya.com

fullantalya.com sitesinde kendini tanıttığı “hakkında” sekmesinde “fullantalya.com bir blogtur.” demiş ve eklemiş “tüm Antalyalıların, Antalya’ya tatile gelenlerin, Antalya’yı merak edenlerin, özleyenlerin, hasretini çekenlerin, iyisiyle kötüsüyle, güzeliyle çirkiniyle Antalya’yı okumak, yazmak, yorum yapmak, dertleşmek isteyen herkesin izlenimine açıktır.” diye de eklemiş.

Turistik kentin fantastik halleri sloganıyla birlikte özgün içerikler hazırlayan fullantalya.com, Antalya hakkında içerikler okurken keyifli anlar da geçireceğiniz ve hatta öğrenebileceğiniz detaylar barındıran bir kent blogu.

Full Antalya

antalyasehri.com gibi fullantalya.com da hazırlayanlar hakkında “çeşitli nedenlerle” çok bilgi vermemeyi tercih eden bir blog.

antalyafestivals.org

İçeriği, kullanıcı dostu olması, dizayn ve görselliği ile en geride yer alan sayfalardan biri antalyafestivals.org.

antalyafestivals.org’a burada yer vermemizin sebebi, sitenin güncel olmak için harcadığı çaba! Yoksa Antalya Tanıtım Vakfı gibi bir çatıya ait olan sitede beklentilerimiz bambaşka.

Antalya Festivals

Sayfanın güncellemeye verdiği önem kadar, “tanıtım vakfı” iddiasına da ilgi gösterirse iyi bir iş çıkacağından eminiz.

Antalya hakkında bir şeyler yazıp çizen birçok blog, site, portal daha var. Ancak biz yukarıdakileri seçerken öncelikle firmaların kendi web siteleri içerisinde hazırladıkları bloglar olmamasına, hazırlayanların bir katma değer yaratma çabalarına ve tabii ki güncel olmalarına dikkat ettik.

Sizin de takip ettiğiniz, beğendiğiniz Antalya blogları, Antalya siteleri ve Antalya web portalları varsa yorum kısmına ekleyin, biz de yine bu sayfada yer verelim.

Booking.com
Önceki İçerikBurak Akkul Pusulası: Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar
Sonraki İçerikTire Tostu Başka Bir Lezzet
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz