Ataol Çiftliği denildiğinde ne anlıyorsunuz? Aklınıza ne geliyor veya nasıl bir çağrışım yapıyor?

Turizm bölgelerinde bulunan ve geçmiş yıllarda faal olarak kullanılan kır evleri, çobanların konakladıkları kulübeler, bağ evleri ve ahırlar son yıllarda “Eko Turizm” başlığı altındaki konaklama ve çeşitli hizmetleri içeren çiftlik temalı butik otel işletmelerine dönüştü.

Ataol Çiftliği Bozcaada

Ataol Çiftliği Bozcaada

Bundan yaklaşık 15 yıl öncesine kadar tüm sakinliği ile yaşamını sürdüren Bozcaada‘da, bu akımdan en fazla etkilenen bölgelerden biri oldu.

Eko turizm amaçlı Bozcaada çiftliklerinden Ataol Çiftliği de, 40 dönüm bir arazide insan sağlığına zarar veren kimyasal bileşimli ürünlerin kullanılmadığı bir tarım şekli ile ürünler yetiştiriyor. Alternatif turizmi canlandırıyor.

Ataol Çiftliği Bozcaada

Bozcaada‘nın Tekirbahçe mevkiinde üzüm bağları ve zeytinliklerle çevrili bir vadinin ortasında bulunan Ataol Çiftliği, aklınıza ıssız bir adada olma fikri geldiğinde, kendinizi doğanın kucağına bırakmak istediğinizde ya da deniz kenarında kendinizle baş başa kalıp rahatlamayı planladığınızda tercih edebileceğiniz, organik ürünlerle hazırlanan yöresel lezzetlerle dolu bir seçenek!

Keyif Dolu Odalar

Çiftlikte, ekolojik mimari ile tasarlanan taş evlerden oluşan 31 oda bulunuyor.

Titiz ve keyifli bir restorasyon geçirmiş olan bugünün keyif dolu dekorasyonlu eski taş yapılar, nisan ve kasım ayları arasında artık pek fiziki olmasa da Bozcaada‘nın duygusal olarak durağanlığını yaşarken, aslında bunun ne kadar da keyifli ve eğlenceli olduğunun da farkına varabileceğiniz huzurlu bir nokta burası.

Ataol Çiftliği Bozcaada Odaları

“Taş evlerimizde uyumak bir ayrıcalıktır” mottosuyla yola çıkmışlar. Tamamı taş olarak inşa edilmiş çiftlikte, samanlık, İnek Damı, Çoban Evleri, Keçi Ağılı ve Bağ Evleri isimli beş kısım bulunuyor.

Tüm odalarda WC-Banyo, TV-Uydu Yayını, Klima ve Minibar’ın standart olarak yer aldığı Ataol Çiftliği, wi-fi hizmetini ise sadece havuz ve restoran gibi ortak alanlarda verebiliyor.

Odaların bazı özellikleri ise şöyle; Samanlık ve Çoban Evleri kısmındaki bazı odaların bahçeye açılan bir kapıları daha mevcutken, Çoban evlerinin tüm odalarında, Samanlık’ın üst kat odalarının da hepsinde çatı penceresi bulunuyor.

Ataol Çiftliği Bozcaada Oda

Deluxe olarak tanımlanan odaların diğer odalardan farkı ise daha geniş ve yüksek tavanlı oluşları.

Burada Her Şey Lezzet Dolu

Organik olarak çiftlikte yetiştirilen ürünler ile yöresel ve geleneksel yöntemler kullanılarak hazırlanan Bozcaada ve Ege mutfağından örneklerin yer aldığı mutfağına gelince..

Ataol Çiftliği‘nde sunulan kabak çiçeği dolması, ada mantısı, etli dolma ve oğlak dolması Bozcaada‘ya özgü tadabileceğiniz en güzel lezzetlerden sadece bir bölümü. Kendi taş fırınlarında tam buğday ve çavdar unları ile ekşi mayalı kendi ekmeklerini yapıyorlar.

Ataol Çiftliği Bozcaada

Köy kahvaltısında masalar, çiftlikte yetiştirilen domates, salatalık, biber, zeytin ve zeytinyağı, yumurta, keçi peyniri, salça, incir, gelincik, karadut, bal kabağı, domates, karpuz ve üzüm reçelleri ile donatılıyor.

Dilediğinizde bahçelerdeki ürünleri dalından koparıp tadabiliyorsunuz.

Ataol Çiftliği Bozcaada

Ataol Çiftliği‘nin 2019 yılı fiyatları konusunda henüz bir bilgi sahibi değilim.

Ancak alternatif bir tatil yeri arıyor ve bir çiftlikte püfür püfür esen yaz rüzgarında lezzet dolu organik bir ortamda kahvaltı edip, taş evlerde uyumak ve hemen yakınlardaki çiçeklerle dolu sokakları turlayıp, üzüm bağlarını gezmeyi hayal ediyorsanız, Ataol Çiftliği sanırım tam size göre..

Ataol Çiftliği Rezervasyon ve bilgi için..

Tekirbahce Mevkii No: 34, Bozcaada, Çanakkale

Telefon: +90 286 697 03 84

Ataol Çiftliği Bozcaada Havuz

Booking.com
Önceki İçerikHadrianus Kapısı Antalya’nın Üç Kapılar’ı
Sonraki İçeriknhow Berlin’in Öyle Çekici Bir Hali Var ki!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz