Devlet politikaları ve desteğiyle değerlendirirsek; Türk Hava Yolları, özel havayolları ile arayı fazlasıyla açtı. Şu an sektör THY ve diğerleri şeklinde ayrılıyor. Arkasındaki devlet strateji ve gücüyle Türkiye’nin global markalaşma sürecindeki ilk çalışması başarıyla devam ediyor. Başlık da, konumuz da Türk Hava Yolları değil! Ama bu aralar sektörden bahsedeceksek neredeyse her zaman THY ile başlamak gerekiyor. Madem başladık ben size Atlas Global hakkında bir şeylerden bahsedeyim. Havayolu firmaların arasında Atlas Global’in şık personelinden.

Atlas Global Şık Kabin Personelleri

Türkiye’de potansiyeli gitgide artan ve gerçekten başarılı bir çizgide devam eden hava taşımacılığının oyuncuları -bir kaç başarısız girişimin dışında- artık belli gibi. Onur havayolları, Pegasus, Atlasjet ve bunlardan ayrı kulvarda olmamasına rağmen içeriklerinde bazı farklar olan Anadolujet, Sunexpress..

Bu firmaların hepsi kendi oluşturdukları stratejilere göre başarılı işlere imza atıyorlar. Kendilerine seçtikleri hedef kitlelere önemli çalışmalar yapıyorlar.

Benim yaptığım “samimilik” ağırlıklı gözlemim doğrultusunda ve gezilerin bir ayağının yurtiçi uçuşlar olduğunu varsaydığımda Atlas Global‘ı bir küçük adımla önde görüyorum.

atlas global

Atlas Global Kabin Personeli Tamam da..

Atlas Global, öncelikle herkesin iddialı olduğu ancak süreci takip etmediği hizmet ve imaj anlamında harikalar yaratıyor.

Örneğin kabin ekibi harika görünüyor. Suratlarından beş karış kapris akan personelleri yok mesela! Hangi saatte karşılaşsam güler yüzlü insanların çalıştığı bir ortam görüyorum. (Ofis ortamlarının karışıklığını ve dış görevler hariç personel alımlarını bildiğim için bana bu çok şaşırtıcı geliyor!!)

Bir zamanlar sadece uçuş dünyasını değil neredeyse tüm ülkeyi ilgilendiren, Türk Hava Yolları’nın personel kıyafetlerini çalışan tasarımcıların Atlas Global’den örnekler alabileceğini düşünüyorum. Yine benim fikrim belki ama, Türkiye’nin en şık uçuş personeli Atlas Global’de.

atlas global

Atlas Global’in Atlas Jet zamanından beri en sevimli yanlarından biri zeki olmaları! (En azından öyle gibi davranmaları!) Marketing çalışmalarını çok başarılı buluyorum. Marka bilinirliliği adına aylarca konuşulan reklamlara imza attılar geçmişte.

Bugüne kadar uçuş operasyonlarında da bana büyük aksaklıklar denk gelmedi. Hani önceki sloganları vardı ya! “Müşterisini en çok seven havayolu diyorlardı. Umarım hep öyle kalırlar.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..