PAYLAŞ

Havalimanlarında ki uygulamalar uçak yolculuğunun konforunu yerle bir eden zorunluluklar içeriyor. Bu konudan daha önce de bahsetmiştik. Bir hava limanına geldiğinizden itibaren bir koşturmaca, güvenlik adı altında bir eziyet ve dışarı ile kıyaslandığında farklı fahiş fiyatları içeren bir hizmet silsilesi ile karşılaşıyorsunuz.

Bu nedenle uçak yolculuklarının en sevimsiz yönleri havaalanlarında karşınıza çıkıyor. Bunlardan bir nebze de olsun uzaklaşmak adına uçağınızın saatini beklerken iyi bir ortamda oturup , birşeyler içebileceğiniz , aperatif yiyecekler tadabileceğiniz , wi-fi bağlantı  ile internet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ve daha bir takım hizmetleri sunan Lounge bölümlerini kullanabilirsiniz. Türk Hava Yollarının ve TAV tarafından verilen Lounge servisleri dışında bir kaç banka da aynı hizmetleri sunuyor. Üstelik bankaların Lounge hizmetlerinden , sahip olduğunuz kredi kartı sınıfına göre , indirimli , ücretsiz ve hatta yanınızda ki bir misafiriniz ile birlikte ücretsiz olarak da faydalanabiliyorsunuz. Bankaların müşterilerine hangi şartlarda hangi hizmetleri sundukları Lounge kapılarında yazılı olarak bulunuyor.

Atatürk Havalimanında ziyaret ettiğimiz bankalara ait olan servis alanlarından HSBC Premier Lounge gereken yeterliliğe sahip olmasına rağmen son dönemde sunduğu hizmetleri ciddi anlamda azaltmış görünüyor. Kuru pasta dışında yiyecek bir şey bulamadığımız HSBC Premier Lounge içecekler konusunda ise oldukça tatmin ediciydi. Yurt dışı seyahatlerimin gözde zaman geçirme alanı HSBC Premier Lounge’ı ilk defa böyle yetersiz gördüm. Her daim bir kalabalık içeren HSBC Premier Lounge bu defa , ya benim orada bulunduğum saate istinaden ya da yeni konsepti gereği vites küçültmüş gibiydi. Bir daha ki sefere tekrar kontrol gerekecek sanırım.

hsbc

Akbank Wings Lounge ise iç hatların tek kelimeyle yıldızı. Dekorasyonundan , sunduğu servise ve ortamın ferahlığına diyebilecek hiç bir şey yok. Ayrıca catering servislerini aldıkları firma da bence işini çok iyi yapıyor. Orada bulunduğum sırada koltukların lekeleri üzerine  yaptıkları çalışma da gözümüzden kaçmadı elbette. Wings Lounge iyi bir turizm işletmesi havasında yönetiliyor. Kendini gerçekten belli ediyor.

Ancak buradan HSBC ile Akbank’ın arasında bir karşılaştırma yaptığım anlaşılmasın lütfen. Yine yurt dışına giderken alışkanlıklar gereği öncelikle HSBC ziyaret edilecek elbette. Ama belirttiğim gibi Wings iç hatlar kısmında ( Dış hatlar kısmında da bulunuyor. ) bir trend olmuş durumda. Bu durum da markanın amacı ile ne kadar doğru bir eylemde kullanıldığını ve başarının sağlandığını gösteriyor. Fırsatınız ve zamanınız olduğunda bir uğrayın..

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here