Endonezya ve Bali Otelleri, hizmet sektöründe dünyaca kabul gören ünlü bir tarz yarattılar. Dünyanın çeşitli yerlerinde ve tabii ki Antalya başta olmak üzere bir çok büyük ve lüks otel bazı bölümlerine Bali villaları, Bali konsepti isimlerini veriyorlar. Peki böylesine ilgi gören Bali otelleri kendi coğrafyasında neler sunuyor? İşte Amandari Luxury Hotel & Resort in Bali.

Bali Otelleri

Bali Otelleri ve Amandari Luxury Hotel & Resort

Bali’nin merkezi sayılabilecek bir noktada olmasına rağmen doğanın her türlü rengine hakim, coşkulu Ayung nehrine tepeden bakan bir manzaraya sahip, kültürel zenginlikler fışkıran Ubud şehrinde yemyeşil çeltik tarlalarının arasında masallardan çıkma bir dünya oluşturmuşlar.

Bali otelleri amandari

Ayung vadisi, mango, kahve ve karanfil bahçeleri ile çeltik tarlalarının renk ve fon oluşturduğu, adrenalin için aynı ismi taşıyan nehrinde rafting yapılabilen muhteşem güzellikteki kutsal alan ve mabetleri üzerinde yürüyüş rotaları bulunan benzersiz bir doğa harikası.

Bali otelleri Amandari manzara

Amandari Luxury Hotel & Resort bir bölümü bağımsız havuzlu villalara sahip Hindistan cevizi ağaçlarından dikmelerle çevrili ferah, lüks ve keyifli bambu suitlerden oluşuyor.

Bali otelleri amandari suit

Bali otelleri balayı

Geleneksel mimarinin hakim olduğu Bali tarzı geçitler ve bahçelerle birbirinden ayrılan suitlerin tasarımında Hindistancevizi ağacı olduğu kadar, tik ağacı da kullanılmış. Nefis bir orantıyla dağıtılan Japon mermeri ve volkanik taşlar da şık ve çağdaş bir görünüm kazandırmış.

bali otelleri spa

Amandari, Bali otelleri içerisinde lezzetleri ve tabii ki mutfağı ile de ön plana çıkan bir resort. Batı ve yerel Endonezya mutfağı başta olmak üzere dünya mutfaklarının en seçkin örnekleri Amandari Luxury Hotel & Resort restoranlarında misafirlerine sunuluyor.

Bali otelleri mutfak

Amandari’nin teras kısmı ise hem geniş içecek koleksiyonu hem de eşsiz manzarasıyla büyüleyici.

Bali otelleri Amandari Kahvaltı

Bali otelleri arasından bir seçim yapıp Amandari Luxury Hotel & Resort konaklamasını tercih ettiyseniz, tesiste Spa, yoga, tenis gibi aktivitelerin dışında, kaşifler ve maceraperestler için Amandari’nin yerel rehberleri Bali’nin sıradışı noktalarına veya popüler yerlerine geziler düzenliyorlar.

Bali otelleri Amandari Otel Suit

Ubud‘un zengin sanat ve zanaat örneklerini yerinde görmek için de kendinizi Pasar Seni çarşısına bırakabilirsiniz. Oyma işlerin merkezi ve teraslı pirinç tarlaları ile ünlü Tegallang ve Jati, kuyumculara ev sahipliği yapan Celuk, geleneksel sanatın çömlekçiliğin merkezi Pejaten gibi çevre köyler ise Bali otelleri ziyaretinizde paylaşılacak anılar olan yanınıza kalanlar arasında bulunacaktır.

Bali Otelleri

Booking.com
Önceki İçerikCheonggyecheon Nehri’nin Gecekondu Bölgesinden Masal Dünyasına Hikayesi
Sonraki İçerikEylül’de Denize Girilebilecek Yerler: Eylül Ayında Nereye Gidilir?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz