Batarya problemi artık büyük bir sorun olmaya başladı. Akıllı telefonlar başta olmak üzere birçok teknolojik cihaz artık ayrılmaz birer parçamız gibi ve neredeyse tamamı bataryalar ile çalışıyor.

Hele iyice akıllandıktan(!) sonra, sosyal paylaşım ağları başta olmak üzere birçok tematik aplikasyonla hayatımızı oradan sürdürmeye başladık. İşte bu Batarya Problemimiz de böyle ortaya çıktı!

Batarya Problemi

Ancak hala bir sıkıntısı var bu aletlerin. Akıllanmaları, bataryaları ile aynı oranda gelişmedi. Hiç bu kadar sorun olmamış bir durum çıkardı karşımıza. Uzun süredir herkesin bir şarj problemi var etrafta.

Batarya Problemi

Herkesin şarjının (bazılarının şarz problemi de var!) bitmesi durumu yaşanıyor. Bu sorunu herkes hissetse de, özellikle enerji kaynaklarından uzun süre ayrı zaman geçirenler için büyük bir sıkıntı.

Doğa sporları ile uğraşanlar, devamlı seyahatlerde olanlar ve daha birçokları için şarjın tükenmesi -yeri geliyor- hayati bir önem taşıyor.

Batarya Sürelerini Uzatmak İçin 10 Küçük Öneri

Batarya problemini az da olsa gidermek ve akıllı telefon kullanım sürelerinizi az da olsa uzatmak elimizde. Herkes tarafından uygulanabilecek birkaç küçük önlemi tekrar hatırlatmak da yarar var.

  1. Özellikle güç kaynaklarından uzak olacaksanız, ismi “telefon olan cihazınızı sadece telefon olarak kullanın. Pil ömrünüz bu ilk andan itibaren kat kat artacaktır.
  2. Telefonunuzu kurcaladığınız sürece pil ömrü çok kısalacaktır. Boş yere, el alışkanlığıyla devamlı olarak ekrana güç göndermeyin.
  3. Kullanmadığınız sürece bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.
  4. Ekran parlaklığını varsayılan konumdan daha da düşürün. Standart hallerde ana güç tüketim kaynağı, ekrandır.
  5. 3G, 4G, 4,5G, wi-fi, gprs ve özellikle gps gibi güç harcayan bağlantıları, kullanmadığınız sürece kapalı tutun.
  6. Belki duyduğunuzda anlamsız gelebilir ama zil sesini kısın. Düşük ses, daha az güç harcayacaktır.
  7. Açık olan uygulamaları kapatın.
  8. Aşırı sıcağa maruz bırakmayın.
  9. Titreşim özelliğini kapatın.
  10. Bir harici güç kaynağı edinin. Doğada veya şehirden uzak kalacaksanız piyasada satılanlardan değil profesyonel mağazalardan güneş enerjili pil deposu alın.

Yolda batarya problemi yaşamayın..

Booking.com
Önceki İçerikAntalya Atatürk Evi Ziyaret Saatleri ve Müze Giriş Ücreti
Sonraki İçerikÜsküp Gezisi: Makedonya’nın Başkenti Üsküp Görüntüleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz