Berlin hakkında yazılacak öylesine fazla şey olmasına rağmen, ben hala kısa da olsa bir şeyler yazamadım!

Çok kez gittiğim halde işlerim dolayısıyla pek de gezme imkanımın olmadığı Almanya’nın efsanevi kenti Berlin hakkında okuduklarım, soluduğum havası ve kullandığım yolları ile sınırlı kaldı bir süre. Belki de hep bundan oldu! Onlarca kez iş nedeniyle gittiğim Berlin’e, bir gün de gezmek için uğramamak benim ayıbım belki de.

Berlin hakkında

Berlin Hakkında..

Gezmedim dediysem şehrin belki görmedik yerini bırakmamışımdır ama henüz hissedemediğim bir Berlin var hala aklımda. Ya da aklımın bir yerlerinde kalan..

182 farklı etnik kökeni bir araya getiren kocaman kozmopolit harikası bu şehri öyle kolay gezmek de olmaz zaten.


Booking.com

Berlin’in nesi ünlü? diye soranlara “Her şeyinden iki tane olması” denirmiş bir zamanlar. İki büyük havalimanı, iki parlamento binası, iki büyük üniversitesi, iki kent merkezi..

Şimdi Berlin tabii ki bambaşka. Umarım, iyi bir zamanında tekrar birlikte oluruz Berlin’le.. Bu kez baş başa olmak şartıyla tabii.

Berlin hakkında yazacak, çizecek, yorumlanacak ve anlatılacak pek çok şey var.

Booking.com
Önceki İçerikPhuket Olmadan Tayland Olmaz
Sonraki İçerikEndülüs Gezisi: Endülüs Turu Programı ve Madrid Gezisi
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz