PAYLAŞ

Ülkemiz de gezmek eylemini ailelere odaklayıp okulların tatil dönemine denk gelen yaz aylarında deniz, güneş ve kum üçgenine hapseden ve ismine de turizm ismini verdiğimiz olguyu değiştirmek adına çalışan insanlar var. Bir İzmir Projesi de bu insanlardan türeyen #Destinasyonİzmir isimli İzmir’i tanıtma çalışması.

Fayton kordon

Bir İzmir Projesi

Hafta sonunda bir bölge veya şehir tanıtımının “Aman bana ne canım! Bu kadar kurum, kuruluş var!. Çalışsınlar ” anlayışı ile yeterli olmayacağının farkına varan ve deyim yerindeyse sadece elini değil tüm heyecanını taşların altına taşıyacak kadar cesur ve yaşadığı yere gönül veren insanlarla tanışma fırsatı yakaladım.

Ellerindeki ürüne güvenen bu insanlar ile çok sevdiğim ve her dönemde kalbimin bir taraflarında yer alan bir kente, bu defa bir misafir değil “evsahibi” gözüyle bakma fırsatı yakaladım. Aslında işleri çok da zor değil bu hayalleri olan insanların. Çünkü şansları ellerindeki ürünler.

Onların yaptığı, bize bu şehrin yani İzmir’in yol göstericisi olmalarıydı. Bunu da öyle iyi yaptılar ki!.

Şimdi İzmir Zamanı

Hürriyet gazetesi yazarı Bahar AKINCI ile Mövenpick Hotel İzmir Genel müdürü Melik KIZILCAN başta olmak üzere başarılı bir ekibin hazırladığı, küçük küçük detayların mutluluk saçtığı harika bir hafta sonu geçirdim İzmir’de.

Bu hafta sonu projesine verilen isim olan “#Destinasyonİzmir“ 3 gün boyunca sosyal medyada Türkiye’nin en iyi seyahat yazarları ve fotoğrafçıları tarafından #destinasyonizmir etiketiyle tam anlamıyla “canlı” olarak paylaşıldı. Gezilen görülen yerler dışında yenilen içilenden yaşanılanlara kadar herşey, anlık olarak İzmir’i anlattı.

İzmir’i Bir Dinlesen

Organizasyonda yer alan Atlas Jet havayollarına, Mövenpick Hotel İzmir’e ve sevgili Bahar AKINCI’ya, yıllardır gittiğimiz ve benim kişisel olarak aşık olduğum bir şehire böylesine bir gözle bakmamı sağladıkları, farkındalık yarattıkları ve gezgin olma eylemine turizm serpiştirdikleri ve dahası İzmir’ e verdikleri enerji için kocaman bir teşekkür ediyorum.

Haydi bakalım artık İzmir’i dinleyelim..

Bir İzmir Projesi

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here