2015 yılının son günlerinde seyahat konusunda kesfet.tv gezi ve seyahat sitesinin kullanıcı, deneyimleme ve planlama odaklı sorularına, adayların oluşturdukları seçeneklerden birini seçerek katıldığınız “Bireysel Seyahat Dünyasının En İyileri” anketimiz sonuçlandı.

6 gün yayında kalan ve toplam 2103 kişinin oyladığı anketimizin sonuçları aşağıda yer alıyor. Bakalım 2015 yılında Keşfet TV okurları tarafından seçilen “Bireysel Seyahat Dünyasının En İyileri”nde kimler var!

Bireysel Seyahat

İşte Bireysel Seyahat Dünyasının En İyileri!

En Çok Kullanılan “Otel Rezervasyon Sitesi”

Ankete katılanların verdikleri oylara göre booking.com 2015’in “En Çok Tercih Edilen Rezervasyon Sitesi” konumunda. Sonuçlar şöyle;

Booking.com %84,3

AirBnb %11,8

Kayak %3,9

En Çok Okunan Gazete Seyahat Eki

En açık ara sonucun alındığı kategori “En Çok Okunan Gazete Seyahat Eki” oldu. 2015 yılında seyahat sever gazete okurlarının tercihi açık ara Hürriyet Seyahat Eki olarak belirlendi.

Hürriyet Seyahat %94,7

Milliyet Turizm %5,3

Sabah Tatil %0

En Güvenilen Seyahat Uygulaması

En Güvenilen Seyahat Uygulaması konusunda kategorinin birincisi TripAdvisor olarak belirlendi. Ankete katılanların yaptıkları tercih sonuçları şu şekilde.

TripAdvisor %65,2

Rome2rio %17,4

CityMaps2Go %17,4

En “İlham Verici” Facebook Grubu

Kategoriler arasında en ilgi çekenlerden biri olan En “İlham Verici” Facebook Grubu sorusuna gelen oylar sonucu büyük çekişme yaşandı. Çok küçük bir farkla UcakYolcusuTR ipi göğüsledi.

UcakYolcusuTR 35,7

Zor Yollar 32,1

EnduroClub 32,1

En “Yoldan Çıkaran” Dergi

İşte 2015’in sonucu belirlenemeyen kategorisi. Tüm adaylar aynı sayıda oy aldı. Bu nedenle kendi insiyatifimi de kullanmak istemediğimden sonuçları olduğu gibi veriyorum.

Atlas Dergisi %33,3

Magma Dergisi %33,3

National Geographic Türkiye %33,3

Yola Düşüren, “En İlham Verici” Sosyal Medya Aracı

Bana göre sonucu en belli olan soru buydu. Görselliğin öneminin ne kadar üst sıralarda tercih edildiği ve ilham vermek için ne kadar etkili olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İpi göğüsleyen tabii ki Instagram oldu.

Instagram %60,4

Facebook %29,2

Twitter %10,4

En Çok Bilet Alınan Uçak Bileti Sitesi

Bu kategoride çok fazla aday arasından düştüğüm seçenek sayısını belirlerken en çok dikkat ettiğim konu pratiklik ve kullanıcı dostu olmasıydı. Aerobilet.com kesfet.tv anketine oy veren dostlarımızın en çok tercih ettiği uçak bileti satış sitesi oldu.

aerobilet.com %51,4

enuygun.com %25,7

ucakbileti.com %22,9

En Çok Uçmak İstenilen Havayolu

Seyahate çıkmaya iten başlıca nedenlerden biri hayal kurmaktır. Biz de bu soruda aslında bir hayal sorduk. En Çok Uçmak İstediğin Havayolu hangisi? dedik. Cevap, Singapur Airlines – Singapur Havayolları oldu.

Singapur Airlines %44,0

Emirates %42,0

Türk Hava Yolları %14,0

En Çok Tercih Edilen Havayolu

Peki En Çok Uçtuğunuz Havayolu sorusuna gelen cevaplar nasıl sonuçlandı? Sanırım bir memnuniyetinde sonucu olarak tahmin ettiğiniz gibi Türk Hava Yolları bu kategoriyi aldı.

Türk Hava Yolları %60,6

Pegasus Airlines %37,9

Atlas Global %1,5

Bireysel Seyahat

“Bana Göre” diyerek 9 soruda “Kendi Seyahat Dünyasının En İyileri”ne oy veren tüm dostlara teşekkür ediyorum. 2015 yılında Bireysel Seyahat kategorisinin en iyilerini ayrıca gönülden tebrik ediyorum.

Yollarda bir şekilde buluşup, bir şeyler paylaştığımız tüm kurum, kuruluş ve gezginlere mutlu ve başarılı bir yeni yıl diliyoruz.

Booking.com
Önceki İçerikBireysel Seyahatin Yıldızları: 2015 Seyahat Dünyasının En İyileri
Sonraki İçerikWorld Tourism Forum: World Tourism Forum Blogger Blogging ve kesfet.tv
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz