#EvdeKal ve #HayatEveSığar gibi sloganlarla evde vakit geçirme süremiz koronavirüs etkisiyle oldukça arttı. Ancak, deyim yerindeyse “evde sıkışıp kalmak” keşiflere çıkamayacağınız anlamına gelmiyor! Hatta teknoloji sayesinde, evdeyken çok daha fazla şey gerçekleştirme şansına sahibiz. Öylesine ki, mesela koltuğumuzda oturarak, tam da Kraliçe’nin terkettiği bir zamanda Buckingham Sarayı’na gizlice göz atabiliriz!

Buckingham Sarayı Kraliyet Ailesi

Buckingham Sarayı Sizi Bekliyor

İngiltere Kraliçesi‘nin ikametgahı olan Buckingham Sarayı’nı sanal bir tur ile gezip, Throne Room (Taht Odası), Grand Staircase (Büyük Merdiven) ve White Drawing Room (Beyaz Misafir/Kabul Salonu) da dahil olmak üzere çevrimiçi 360 ​​derece olarak ikonik ve görkemli odalarının bazılarına gizlice göz atabiliyorsunuz.

Buckingham Sarayı Taht Odası

Neler mi görebilirsiniz? Örneğin, ünlü koyu kırmızı renklere sahip iki taht sandalyesinin yanına kadar gidebilirsiniz. Yani “Büyük Britanya” tahtının. Yakınlaştırarak göreceğiniz ve arkalarında işlemeli olarak Kraliçe Elizabeth II için “EIIR” ve Prens Philip için de “P” harfleri bulunan Taht Odası’nın diğer detaylarına göz gezdirebilirsiniz.

Buckingham Sarayı Taht

Bunu yanında alternatif olarak, Büyük Merdiven’den aşağı inebilir ve 1820’lere kadar uzanan yaldızlı bronz korkulukları seyredebilirsiniz.

Buckingham Sarayı Beyaz Salon

Beyaz Salon ise Buckingham Sarayı’nın en önemli noktalarından biri. Yıllar boyu çeşitli kabullerin, törenlerin ve resepsiyonların gerçekleştirildiği bu görkemli ve etkileyici dekoru sahip salon da yine turunuzda görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Buckingham Sarayı Beyaz Salon

Kalabalıklara Karışmadan İzole Bir Tur!

Buckingham Sarayı‘nda yapacağınız sanal tur ile dakikalarca İngiliz Kraliyet ailesinin simgesi olan mekanda gezebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey buradan tıklayarak saraya ışınlanmak!

Buckingham Sarayı Beyaz Salon

Birçok mekandan alışkın olduğunuz gibi sanal Buckingham Turu yaparken de, ister genel bir görünümde isterseniz de belirli yönlere mouse ile yönlenebilir ve istediğiniz noktaları yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.

Birçok öğe üzerinde tıklayarak okuyabileceğiniz “bilgi noktaları” bulunuyor. Bunlar da gezinizi sanki bir rehber eşliğinde yapıyormuş hissini veriyor.

Buckingham Sarayı Genel

Seyahat etmek içinde bulunduğumuz şu koşullarda her ne kadar zor olsa da, gezilere çıkıp tekrar keşfetmeye başlayabileceğimiz günler için bu sanal tur, planlayacağınız İngiltere gezisi ve Kraliyet ikametgahı hakkında iyi bir fikir olabilir! İşte o günlerde, şimdi sanal olarak gezeceğiniz yerleri belki de orada bulunarak dokunma şansına sahip olacaksınız. Sarayın bir kısmı halka açık bulunuyor (Tabii ki Kraliçe sarayda değilken). Bu nedenle bu çok da büyük bir hayal olmasa gerek!

Önemli olan bir an önce normale dönmek!

Booking.com
Önceki İçerikHavayolları Yolcu Hakları Koronavirüs Nedeniyle Askıda
Sonraki İçerikKorona Günlerinde En Kalabalık Yer İsveç!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz