Televizyoncu, yapımcı, editör ve yazar kimlikleriyle aşina olduğumuz sevgili dostumuz Burak Akkul’un son kitabı “Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar” yayımlandı.

Burak Akkul, genel kültürü, toplum ve mikro düzeyde “insanı” keşfetme merakını, izlenimlerini ve yolculuklarındaki olayları, her zamanki gibi alışık olduğumuz bir samimiyetle, ince bir mizah anlayışı, öyküsel bir anlatım ve akıcı bir dille okura aktarıyor.

Burak Akkul Kitap

Burak Akkul “Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar”

Burak Akkul, gezip analizini yaptığı şehirlerden yansımaları; turist gözünden değil, uyum sağlayarak tanıttığı kitapta, şehirlerin demografik yapısından yemek kültürlerine kadar, dil-kültür etkileşiminden; şatolarla mimari, sokak sanatçılığı ile resim, halk ezgileriyle müziğe kadar her alanda incelemeler yapıyor. Burak, öyküsel ve kinayeli üslubu ile, 22 farklı ülkeden edinimlerini okuyucu ile buluşturuyor.

Burak Akkul Erkut Özen

Kitapta yalnızca gezip görülmesi gereken tarihi yerlere değil; kısa vadede turist olarak ziyaret edecekler için konaklama ve eğlence imkanları, bütçe planlaması, ulaşım gibi konulara da tavsiye niteliğinde yer veriliyor.

Gezintileri esnasında deneyimlediklerini çocukluk anılarıyla aktararak, okuyucuyu geçmişte yolculuğa çıkarmayı hedefleyen Akkul, gündelik yaşamlarından insan manzaraları, şehirlerin mimari yapılarını da renkli karelerle fotoğraflandırıyor. Ayrıca gördüğü ve diyalog kurduğu insanlarla çekildiği fotoğraflar ile de adeta kendi yaşanmış gerçekliğini okuyucuya aktarıp, okuyucuyu da o ana geri götürmeyi başarıyor.

Burak Akkul Çok Gezenti Kitabı

Burak Akkul bu kitapta seyahat kavramını ‘’bir ömrü uzatmak’’ olarak tanımlıyor ve seyahatin kendisi için vazgeçilmez olduğunu söylüyor. Aynı zamanda, yaşamdan tat almanın ve yaşadığını hissetmenin en önemli unsurlarından birinin seyahat etmek olduğunu sıklıkla vurguluyor.

Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar Künyesi

Eser Adı: Çok Gezenti Şehirler ve İnsanlar

Yazar adı: Burak Akkul

Yayınevi: Hürriyet Kitap

Türü: Seyahat

Yayın Direktörü: Tiraje Erginer Önder

Editör: Ömür Kurt

Yayına Hazırlık: Coşkun Şen

Basım Tarihi: Temmuz 2019

Burak Akkul Çok Gezenti

Booking.com
Önceki İçerikEn Keyifli Butik Paris Otelleri
Sonraki İçerikEn iyi Antalya Blogları ve Antalya Siteleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz