Bugüne kadar zihinlerinizde yer alan butik oteller kavramını değiştirecek kadar iddialı bir tesis var defa. Evet bir “Butik Otel”den bahsedeceğim. Ancak Avrupa’da yer alan bu keyifli tesis, yazının başında da belirttiğim gibi küçük ve butik oteller konusunda oldukça iddialı!

Ucuz seyahat etmek fikri, genel anlamda büyük kalabalıkların hedeflediği bir seyahat tercihi de olsa “Seyahat” kelimesinin içinde barındırdığı bazı duyguları tatmak isteyenler için “ucuz” kısmı pek bir mümkün görünmüyor. Nedir bu tatlar diye soracak olursanız; aslında yazarak çok kolay ifade edilebilen “dinginlik, huzur, rahat, konfor, keyif v.s” gibi uzayıp giden bazı haller olarak yanıtlayabiliriz. Ancak hani bazen işi çığrından çıkartmak ister ya insan? İşte tatilin bu “baştan çıkarıcı” kısımları, bir taraftan “insani” maddi durum karmaşası yaşatırken diğer taraftan da ruhun ve bedenin konfor dürtüleriyle savaş halinde olabiliyor. Bu nedenle konforlu tatillerin cazibesi asla hayallerde kalmamalı!

Fransa butik otelleri

Fransa’da Bir Butik Otel Domaine de Rochevilaine

Eğer yolculuk, seyahat, tatil, gezi gibi kavramları hayatınızın endişeleri dışına atabilecek bir farkındalık geçirdiyseniz; her an bir seyahat planınızın olması ve hayallerinizin umutlarınızı harekete geçirmesi çok da olağan bir durum!

Fırsat ne zaman çıkar kim bilir? diye düşünmeyin. Daima hazırlıklı olun. Bu nedenle notlarınıza hep gitmek istediğiniz yerleri ekleyin! Hatta arada bir de sosyal medyada veya başka yerlerde paylaşın. Son yılların “enerji” trendini de böylece motivasyonlarınız arasına kolayca alabilirsiniz. Bizim de aralarında “söz verdiklerim”olarak yazıya bile döktüklerimiz var aralarında! Neyse felsefe ve kişisel gelişim konularını bir tarafa bırakıp konumuza gelelim.

Bu defa geçtiğimiz aylarda ziyaret edip de, kalma imkanı yaratamadığım farklı bir şımarma adresi vereceğim.

Domaine de Rochevilaine

Fransa’da Billier’i bilir misiniz emin değilim ama Pointe de Pen Lan‘ı duymuşunuzdur diye tahmin ediyorum. Amaan belki de duymadınız! Dert etmeyin.. Yazın google’a sorun, geçin.

Neyse zaten yerin isminden çok ben konaklama noktasına odaklanmak istiyorum. İşte Point de Pen Lan’ın yüksek kayalıklarında kurulu eski bir malikanenin, butik bir keyif noktası almış halini gözler önüne seren Domaine de Rochevilaine’den bahsetmek istiyorum.

butik otel fransa

Tematik Otel Odaları ile Keyif Dolu Mekanlar

Tarihi malikanenin yapısı için söylenecek tek söz “muhteşem” olduğu!

Hemen önünde yer aldığı sert ve sarp manzarayla öylesine etkileyici ki işte tam da o yüzden orada en azından bir gece uyumak isteyeceksiniz. Biz de önüne gittiğimizde aynı hisleri yaşadık.

butik oteller domaine de Rochevilaine

Otelin konforlu bir zevke hitap eden keyifli döşenmiş oldukça şık odaları var.

Odaların farklı isimleri bulunuyor ve devamlı değiştiğini belirtiyorlar. Aklınızdaki standart otel odalarının dışında alternatif tematik odalara da sahip olan otelin, 270 derece panoramik deniz manzaralı bir suitinin süsleyemeyeceği hayallerin olmadığını düşünüyorum.

Balayı için butik otel

Enfes bir restoran menüsü, bulunduğu konumunun manzarası ile dışardan algılanan kasvetli yapısı, otel restoranının içine girildiğinde sımsıcak bir etki yapıyor.

Menünün deniz ürünlerinden Fransız mutfağına çeşitlendiğini belirtmeye gerek yok sanırım!

Hem Otel Hem Sanat Galerisi

Otelin her tarafında ortaçağ teknikleri ile yapılmış heykeller bulunuyor. Ayrıca bir de galerisi olan tesis adeta bir sanat mekanı olmuş.

Otel Odaları

Domaine De Rochevilaine, balayı çiftleri için muazzam bir seçenek olabilir. Balayı tatili planlayanlar Avrupa’da özel bir adres arıyorlarsa mutlaka bir göz gezdirmeli bu romantik otele.

Aqua Phenicia ise otelin ödüllü “deniz SPA”sının ismi. Deneyimlemek için oldukça çekici bir atmosferi var.

Butik oteller rehberi

Özet olarak burası pek fena bir yer! Yazının başında da belirttiğim gibi en kısa zamanda bir gece de olsa kalmak fikrini evrene gönderdim. Bakalım.. Ben hayalini kurayım da!

Butik oteller

Rezervasyon için tıklayabilirsiniz..

İletişim Bilgileri :

Le Domaine de Rochevilaine
Pointe de Pen Lan – 56190 BILLIERS
Tél : +33(0)2 97 41 61 61 – Fax : +33(0)2 97 41 44 85
Fotoğraflar Domaine de Rochevilaine‘den alınmıştır.

Booking.com
Önceki İçerikBaldassare’nin Yolculuğu Yüzüncü Ad ile 1666 Yılındaki Kehanetin Peşinde
Sonraki İçerikKaradağ’da Konfor, Romantizm ve Huzur: Palazzo Radomiri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz