En güzel oteller Butik Oteller diyerek anlatmaya başlıyorum bu defa. Evet bir Butik Otel’den bahsedeceğim. Avrupa’da yer alan küçük ve butik oteller aklınızdaki kavramları değiştirmeye adaylar.

Ucuz seyahat herkesin hedeflediği bir seyahat etme çeşidi olsa da “Seyahat” kelimesinin içinde barındırdığı bazı duyguları tatmak istiyor insan. Bunlar dinlenmek, huzur, rahat, konfor, tatil v.s gibi uzayıp giden bazı haller. Ben de hani bazen işi çığrından çıkartmak ister ya insan? İşte öyle bir haldeyim. Bir taraftan insani bir maddi durum karmaşası yaşarken diğer taraftan bedenimin konfor dürtüleriyle savaş halindeyim. Bu nedenle konforlu tatillerin dinlendirici yüzü çekip çekip duruyor bir taraflara.

Butik Oteller ve Fransa’da Bir Butik Otel

Her an bir seyahat planım ve hayallerimin harekete geçmesi için umutlarım bir köşede hazır bekliyor. Fırsat ne zaman çıkar kimbilir? Ancak daima hazırlıklı olmak gerek. Bu nedenle notlarıma hep gitmek istediğim yerleri eklerim. Hatta arada bir de paylaşıyorum burada. Hatırlarsanız “söz verdiklerim” bile var aralarında. Şimdi geçtiğimiz aylarda ziyaret edip de, kalma imkanı yaratamadığım farklı bir şımarma adresi vereceğim.

Fransa’da Billier’i bilir misiniz bilmiyorum ama Pointe de Pen Lan’ı duymuşunuzdur diye tahmin ediyorum. Aman belki de duymadınız! Dert etmeyin.. Yazın google’ sorun, geçin.

Neyse zaten yerin isminden çok ben konaklama noktasına odaklanmak istiyorum. İşte Point de Pen Lan‘ın yüksek kayalıklarında kurulu eski bir malikanenin butik bir şımarma noktası almış halinde olan Domaine de Rochevilaine‘den bahsetmek istiyorum.

butik otel

Tematik Otel Odaları

Tarihi malikanenin yapısı için söylenecek tek söz muhteşem olduğu. Hemen önünde yer aldığı sert ve sarp manzarayla öylesine etkileyici ki işte tam da o yüzden orada en azından bir gece uyumak istedim.

butik otel fransa

Otelin konforlu bir zevke hitap eden keyifli döşenmiş odaları var. Odaların farklı isimleri bulunuyor ve devamlı değiştiğini belirtiyorlar. Aklınızdaki standart otel odalarının dışında alternatif tematik odalara da sahip olan otelin, 270 derece panoramik deniz manzaralı bir suitinin süsleyemeyeceği hayallerin olmadığını düşünüyorum.

Balayı için butik otel

Enfes bir restoran menüsü, manzarası ile dışardan algılanan kasvetli yapısı içeride sımsıcak bir etki yapıyor. Menünün deniz ürünlerinden Fransız mutfağına çeşitlendiğini belirtmeme gerek yok sanırım.

Otelin her tarafında ortaçağ teknikleri ile yapılmış heykeller bulunuyor. Ayrıca bir de galerisi olan tesis adeta bir sanat mekanı olmuş. Domaine De Rochevilaine, balayı çiftleri için muazzam bir seçenek olabilir. Balayı tatili planlayanlar bir göz gezdirmeli bu romantik otele. Aqua Phenicia ise otelin ödüllü deniz SPA’sı.

Butik oteller rehberi

Yani diyeceğim burası pek fena bir yer! En kısa zamanda bir gece de olsa kalmak istiyorum. Bakalım, ben hayalini kurayım da!

Butik oteller

Rezervasyon için tıklayabilirsiniz..

İletişim Bilgileri :

Le Domaine de Rochevilaine
Pointe de Pen Lan – 56190 BILLIERS
Tél : +33(0)2 97 41 61 61 – Fax : +33(0)2 97 41 44 85
Fotoğraflar Domaine de Rochevilaine‘den alınmıştır.

1 YORUM

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..