Ana Sayfa Nevşehir Otelleri Kapadokya Otelleri Kapadokya Otelleri Arasında Özel Bir Seçenek Cappadocia Cave Suites

Kapadokya Otelleri Arasında Özel Bir Seçenek Cappadocia Cave Suites

4

Onbinlerce yıl önce gerçekleşen doğa hareketlerinin günümüze bıraktığı, dünyanın en ilginç yeryüzü oluşumları arasında gösterilen Kapadokya bölgesindeki Cappadocia Cave Suites, Kapadokya otelleri içinde en özellerinden biri.

Kapadokya Otelleri Arasında Nefis Bir Seçenek

Erciyes ve Hasandağı’nın onbinlerce yıl önce püskürttüğü lavların ve küllerin, yağmur ve rüzgar gibi doğa hareketleriyle oluşturduğu Kapadokya, günümüzde gezilecek ve görülecek yerleri kadar “peri bacası” ismi verilen bu ilginç oluşumların ve yumuşak tabakalardan oluşan mağaraların kullanıldığı farklı ve göz alıcı konaklama deneyimleriyle, ziyaretçilerine enfes anlar vaadediyor.

Cappadocia Cave Suites Goreme manzara

Peri Bacaları İçinde Konaklayın!

Göreme bölgesi Kapadokya‘nın merkezi sayılan noktalardan biri. Toprağın verdiği açık bir sarı rengin hakim olduğu bölgede konaklayıp, çevrede bulunan gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelen Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Zelve, Paşabağı, Ortahisar, Avanos, Ürgüp gibi yerlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Cappadocia Cave Suites Goreme 7Göreme’de farklı bir konaklama deneyimi için, peri bacaları veya mağaralardan oluşan odalarda gecelemek ve dışarıdan bakıldığında taş ve kayadan başka şeyler ifade etmiyor gibi görülen ancak içlerine girildiğinde sihirli bir dünyaya sevkeden Kapadokya otelleri arasında bulunan Cappadocia Cave Suites gerçekten etkileyici.

Kapadokya Otelleri Cappadocia Cave SuitesCappadocia Cave Suites Goreme odalar 4

Cappadocia Cave Suites Deneyimi

Cappadocia Cave Suites, Göreme merkezinde yer alan, içinde üç peri bacası bulunduran ve bu peri bacalarının tarihi hikayeleri olan tek özel konaklama adresi.

Otelin içerisinde hiçbir şekilde birbirine benzemeyen 36 oda yer alıyor. Bu odaların neredeyse tamamının hikayeleri bulunuyor. Geçmişte aynı mekanların hangi amaçlar için kullanıldığını öğrendiğinizde şaşırıyor ve keyifli bir konaklama için getirildiği yeni halini gördüğünüzde şaşkınlığınıza birkaç kat daha ekliyorsunuz.

Böylesi bir yerde standart beklentilerinizi bir kenara koyun. Çünkü her şey standartların dışında!

Örneğin ben, yaklaşık bin ikiyüz yıl önce bir kaya kilise olarak kullanılan bir peri bacasının altındaki doğal taş oluşumun içinde kaldım. Bir otel odasından beklediğiniz standart bir konforun yanında, bir kayanın içinde olmanın verdiği etkileyicilik, oda içerisinde kullanılan ve özenle seçilmiş mobilya ve objelerin kattığı hisler ile uyumak bile istemedim.

Cappadocia Cave Suites GöremeCappadocia Cave Suites Goreme 8Cappadocia Cave Suites Goreme odalar 3

Cappadocia Cave Suites odaları

Odamın oldukça geniş bölümünde kocaman ve rahat bir yatak, oturma grubu ile sallanan bir iskemle bile vardı.

Televizyonun karşısında bu iskemle ile oldukça keyifli anlar geçirdim. Duş ve wc’nin bulunduğu taraftan alçak bir kemerli kapıdan odanın diğer bölümüne geçtiğimde bir keyif noktasının da orada olduğunu gördüm. Oyulan kayanın içine yerleştirilmiş bir sedir ve üzerinde bulunan geleneksel renkler kaplı rahat minderlere uzanmanın keyfini anlatamam. Dediğim gibi televizyondan, su ısıtıcısına ve minibara kadar olması gereken oda konforu zaten standartlar içerisinde yer alıyor.

Cappadocia Cave Suites‘in bahsettiğim birbirine benzemeyen 36 odasının birçoğunu görme fırsatım oldu. Her bir odaya girdiğimde beni devamlı şaşırtan ayrıntılar ve dekorasyonlar ile oda biçimleri ilgimi çekip durdu. “Acaba hangi oda daha güzel?” diye düşünmenize fırsat vermeyen bir tesis burası.

Her odada ayrı ayrı kalmak istiyorsunuz. Aslında böylece, birçok kez aynı otele gelip her defasında farklı bir otelde kalıyormuş hissi doğuran gerçekten keyifli bir otel Cappadocia Cave Suites.

Cappadocia Cave Suites Kapadokya OtelleriCappadocia Cave Suites Goreme odalarCappadocia Cave Suites Goreme kahvaltiCappadocia Cave Suites Goreme kahvalti 2Cappadocia Cave Suites Goreme oda

Her mevsim ayrı güzellikler sunan Kapadokya’yı eğer kış aylarında ziyaret ederseniz, otelin içerisinde bulunan restoranın içinizi ısıtan harika lezzetli çorbaları olduğunu ipucu olarak vereyim. Kahvaltı çeşitliliği de oldukça yeterli.

Malezya Kralı’nın konaklama yaptığı bir odanın da bulunduğu Cappadocia Cave Suites‘in içerisinde, yine gizli gibi gözüken bir boşlukta hamam, sauna ve masaj odalarından oluşan spa bölümü de mevcut.

Cappadocia Cave Suites Goreme 6Cappadocia Cave Suites Goreme spaCappadocia Cave Suites Goreme turkish bath

İşim gereği senelerdir neredeyse her yılın yarısını otellerde geçiren ve profesyonel anlamda konaklama deneyimlerine önem veren biri olarak bayıldım bu otele.

Hangi mevsim gelirseniz gelin ama Kapadokya’nın çevresini turlamak ve keyfini sürmek için en az üç gün ayırın ve yine benim tavsiyem “Bahar aylarını kaçırmayın!

Cappadocia Cave Suites Nerede : Gafferli Mah. Ünlü Sokak No: 19 Göreme / Nevşehir / Türkiye  Telefon: (+ 90 384) 271 28 00

Bir tavsiye daha!  Cappadocia Cave Suites‘de bir konaklama planladığınızda, otel ile iletişime geçin, odalar hakkında bilgi alın ve otelin web sitesinden oda numarası belirterek rezervasyon yapın.

Cappadocia Cave Suites Goreme odalar 5Cappadocia Cave Suites Goreme 14

4 YORUMLAR

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz