Çiğdem Yaylası‘nı bilir misiniz? Sakarya, İstanbul’un yakınında yer almasına rağmen kalabalığı İstanbul’a gönderip doğasını korumayı başaran yemyeşil ve hala gölü, ırmağı, suyu olan bir kent.

Daha çok hafta sonları İstanbul başta olmak üzere doğasına çağırdığı misafirlerine bu güzelliklerini cömertçe sunuyor. İstanbul’un artık gerçek anlamda boğucu olan karmaşasının bir adım ötesinde yayla hayatını yaşayan çiğdem yaylası gezisi, bu özelliklere sahip Sakarya noktalarından sadece biri.

Çiğdem Yaylası Gezisi

Çiğdem Yaylası Gezisi

Çiğdem Yaylası, Sakarya’nın Hendek ilçesi sınırlarında yer alıyor. İstanbul’dan çıkan doğa gezileri turlarının vazgeçilmez program noktalarından olan Çiğdem Yaylası, bölgedeki diğer yaylalar gibi doğal özellikleri ve güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Bin beşyüz metre rakıma sahip olan Çiğdem Yaylası, Dokurcan’dan yaklaşık onsekiz kilometre mesafede.

Her şeye rağmen ahşap kalmaya çalışan evlerin artık yaşam savaşı verdiği ve sembolik hala geldiği yaylanın yerleşim birimlerinin önünde bulunan düzlüğü kaplayan yemyeşil çimenlik alanda, temmuz ayının ikinci haftasında bir de şenlik düzenleniyor.

Çiğdem Yaylası Gezisi

Şenliğe yörede yaşayan halk kadar, çevre illerden gelenlerde büyük ilgi gösteriyorlar. Özellikle son yirmi yılda doğasever gezginler tarafından bölge adeta hafta sonları kalabalık bir kasaba haline gelse de, yaylanın hemen birkaç metre uzaklığında, çevresinde veya yaylada kampınızı atabilirsiniz.

Çiğdem Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Çiğdem Yaylası‘na Hendek ilçesinin Dikmen köyünden ulaşabilirsiniz. Kısmen virajları olan yolu takip ederek yaylaya ulaşabilirsiniz.

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..