Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Seyahat Rehberi

En Gözde Cruise Turları Cruise Gemisi Tatili Rehberi

Cruise turları yani gemi ile yapılan seyahatlere ilgi arttıkça, dünyanın büyük cruise turu şirketleri de, gemileri ile ilgili yeniliklerini gerçekleştirirken, tercih edilen destinasyonları zenginleştirmeye devam ediyorlar.

Avrupa ve Uzakdoğu popülerliğini korumaya devam ediyor. Karayipler, Alaska gibi rotalarda oldukça ilgi çeken programlar arasında yer alıyor.

Cruise turları arasında en gözde destinasyonları ve en iyi gemi turu programlarına bir göz atalım.

Keşfet TV Erkut Özen youtube kanalında cruise turu / cruise gemisi tatili ipuçları videosunu buradan izleyebilirsiniz. Kanala abone olmayı unutmayın!

Avrupa Cruise Turları

Akdeniz gemi turları Avrupa Cruise’larının en ilgi çeken destinasyonları arasında bulunmasına rağmen, bunun dışında kalan Baltıklar, Kuzey başkentleri ve Norveç fiyortları ile nehir kıyısında bulunan şehirleri kapsayan Cruise Turları da önlenemez yükselişlerini sürdürüyorlar.

Uygun olduğu sezonu boyunca Kopenhag, Stockholm, Helsinki, Tallinn gibi destinasyonların yer aldığı Cruise Turları programlarına gemide tatil seven yolcular akın ediyorlar.

cruise turları

12 – 14 – 16 gün gibi süren Cruise Turları sırasında, Norveç’in büyüleyici doğasının en etkileyici noktalarından fiyortları yakından seyredip hayallere dalabiliyorsunuz. Ya da birçok tarihi medeniyetin kıyılarına kurulduğu ve hikayelerle dolu olan Tuna veya Ren gibi nehirleri tüm sakinliği ve güzelliğiyle gezebiliyorsunuz.

Nehirlerde yapılan Cruise Turları ise, küçük kasabalar, şehirler yanında Viyana, Budapeşte gibi harika şehirleri de görme fırsatı sunuyor.

Avrupa şehirlerini gezenlerin şehrin merkezinde gördükleri nehirlerin, şehirler dışında rotaları boyunca ne gibi güzellikleri sergilediklerini görmek için Avrupa nehir gemisi turları da oldukça cazip seçenekler arasında yer alıyor.

cruise turları

Uzakdoğu Cruise Turları

Çin, Singapur veya Vietnam gibi egzotik lokasyonlarda yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri Uzakdoğu Cruise Turları.

Bir Cruise gemisiyle doğuya doğru keşiflere çıkmak insanı zamanda yolculuğa götürüyor.

Cruise Turları tatili

Hong Kong, Singapur gibi Asya’nın görkemli şehirleri yanında Asya kültürü ve denizlerinin olağanüstü güzelliği ile Uzakdoğu’da yapılacak cruise turları oldukça etkileyici.

Hawaii Cruise Turları

Hawaii Cruise turları Amerika kıtasının en fazla rağbet gören ve en büyüleyici noktalarını kapsayan turlardan biri.

Ancak bu turlar, Transatlantik gemi turlarından sonra en uzun bir süre gemide kalınan turlardan biri. Bu nedenle Hawaii gemi turu yapmak isteyenlerin yaklaşık 14 günlük periyotlarda gerçekleşen bu turlarda bu sürenin yaklaşık 6 ila 8 gününü denizde geçirdiklerini bilmeleri gerekiyor. Ama tabii ki bunun keyfi de bambaşka!

Hawaii’ye geldiğinizde kara aktivitelerine katılıp volkanlar ve şelaleler arasında heyecanlı vakitler geçirmeyi atlamayın!

cruise turları Hawaii

Karayipler Cruise Turları

Dünyanın en popüler Cruise Turları arasında yer alan Karayipler turu için en uygun zamanlar aralık, ocak ve şubat ayları.

Doğu Karayipler ve Batı Karayipler turu olarak seçeneklere ayrılsa da, genelde uzun süren ve çok sayıda limana uğrayan adalarla dolu bu etkileyici coğrafya inanılmaz bir gösteri sunuyor konuklarına.

Jamaika’da doğa ve maceranın tadına varırken Aruba gibi bir adada casinolara dalabilir ve eğlencenin zirvesine çıkabilirsiniz.

Karayiplerin gerçekten etkileyici coğrafyasını anlayabilmek ve hakettiği bir şekilde gezebilmek için Karayip Cruise Turları en ideal seçenek!

cruise turları

Gemi Turları Yapılan Diğer Destinasyonlar

Yazının başında da belirttiğimiz gibi gemi turlarında hem yeni destinasyonlar hem de farklı tip ve büyüklükte gemilerin yer aldığı programlar gerçekleştiriliyor.

Bu programlarında neredeyse tümü popüler rotalar arasında yer alıyor. Bazılarına birkaç yıl öncesinden rezervasyon yapılması gereken turlardan en ilgi çekenleri de şunlar;

cruise turları

Amazon Nehir Turu

Amazon nehrini cruise gemileriyle nasıl gezeceğiz diye düşünmeyin! Çünkü tahmin ettiğiniz gibi Amazon Cruise Turları daha küçük ve daha az yolcu taşıyan gemilerle gerçekleştiriliyor.

Amazon cruise turları

Dünyanın gizli saklı kalmış sürprizlerle dolu bu bölgesinde, neredeyse başka insanların görmediği yerleri keşfediyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.

Genelde ormanların içlerini, gelişmemiş bölgeleri ziyaret eden Amazon nehir turları yaklaşık olarak 21 gün sürüyor ve Karayipler gibi bir bölgeyi de kapsayabiliyor.

cruise turları amazon

Galapagos Adaları Cruise Turları

Cruise Turu yapmış olanların yeni bir program ararken listelerine aldıkları Galapagos Adaları’na giden gemi turları en popüler seyahatler arasında yer alıyor.

Darwin’in evrim teorisi çalışmalarına da yardımcı olan bölgede, endemik canlı türleri ve doğal güzellikleri görmek için gemilerin balkonlu ve verandalı kamaralı kabinleri aylar öncesinden rezerve ediliyor. Buna rağmen ekosisteme zarar verdiği için demir atmalarına izin verilmeyen Cruise Turları yolcuları alternatif macera turları ile bu hayatın içine dalıyor.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Seyahat Rehberi

Tur Satın Almadan ve Tatile Çıkmadan Önce Tatil Önerileri

Tatil ÖnerileriTatilin İyi Geçmesi İçin Püf Noktası: Kendinize Bir Söz Verin!Tatile…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Şehirlerin Eski Yeni Halleri

Kentlerin Hayaletleri nedir bilir misiniz? Ya da buna neden olan şehirlerin eski yeni…
Daha Fazla
Seyahat Rehberi

Bayramda Nereye Gidilmez?

Bayramda Nereye Gidilmez?Bayramda Gidilmemesi Gereken 5 Yer1 Alaçatı – Çeşme2 Bodrum3 Avşa…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir