Dağ Filmleri Festivali başlıyor.. Dağ filmleri bir kez daha şehrimize geliyor.. Peki Dağ Filmleri Festivali ne zaman? Tabii ki 24-30 Nisan tarihleri arasında!

Beyoğlu Atlas Sinemasında deyim yerindeyse adeta “Yoldan çıkacağız!” Çünkü Dağ Filmleri Festivali Başlıyor! Kutup Ayısı‘nın sunduğu, yeryüzü dergisi Magma ve gezi rehberi ve outdoor gezileri içeriğiyle keşfet TV‘nin de basın sponsorları arasında yer aldığı ve bu yıl 10’uncu yılını kutlayan “Dağ Filmleri Festivali”, 24-30 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul’da Atlas Sinemasının ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin, doğa, keşif ve macera konulu ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, Dağ Kültürü Derneği tarafından düzenleniyor. Doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunlarını bir araya getirecek olan festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu 50’ye yakın filmi izleme şansınız var. Festival biletlerine Biletino web sitesi üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.

Dağ Filmleri Festivali Ne Zaman?

Dünya festivallerinde gösterilen 600’den fazla film arasından belirlenen 2015 seçkisi 50’ye yakın filmden oluşuyor.

Filmler; “Ülkemizden”, “Dünyadan”, “Keşif Ruhu”, “Doğa-Çevre-İnsan”, “Su Dünyası”, “Bisiklet” ve “Kayak” olmak üzere, 7 tema başlığı altında toplanıyor. Seçkide; rafting, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanı sıra çevre ve doğa belgeselleri ile gezi, keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.

Dağ filmleri Festivali ne zaman

Festivalde Hobi Akşamları

Bu sene Dağ Filmleri Festivali bir sürprizle geliyor. Festivalin izleyicilerine 10. Yıl sürprizi, festival kapsamında düzenlenecek olan “Hobi Akşamları” olacak.

Dağ filmleri Festivali ne zaman

Festivalin düzenlendiği 24-30 Nisan arasında her akşam bir hobiye ait olan film öncesinde sohbet etkinlikleri ve film bitiminde ise parti düzenlenecek. Bu etkinliklerde aynı spora ya da hobiye ilgi duyan, benzer kültürleri paylaşan izleyiciler bir araya gelerek eğlenecek ve festival sponsorlarının hediyelerine sahip olma imkanı bulacak.

Hobi akşamlarının programı şu şekilde,

Hobi Akşamları Programı:

25 Nisan Cumartesi : Ultra Maratoncular, Koşucular

26 Nisan Pazar : Gezginler, seyyahlar

27 Nisan Pazartesi : Denizciler, su sporları tutkunları

28 Nisan Salı : Bisikletçiler

29 Nisan Çarşamba : Dağcılar, Tırmanışçılar

30 Nisan Perşembe : Kayak ve snowboard sporcuları

Festival hakkında güncel ve detaylı bilgilere, Dağ Filmleri Festivali’nin internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Dağ Filmleri Festivali Programı

Dağ Filmleri Festivali ne zaman

Booking.com
Önceki İçerikTrekking Yürüyüşü için Terketme Vakti
Sonraki İçerikSafranbolu Gezisi: Safranbolu’yu Gezmek İçin Bir Dolu Neden Var
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz