PAYLAŞ

Durum gerçekten çok tehlikeli ve ciddi mi yoksa bazı komplo teorisyenlerinin iddaları gibi aslında gelecekte beklenen bir çevre tehlikesi yok mu? Küresel ısınma yalan mı? Kutup ayılarına aslında bir şey olmayacak mı?

Felaketler her zaman deprem, sel, kasırga gibi bir anda gelmiyor. Leeds Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Chris THOMAS “Yüzyıl içinde denizlerin bir metre yükselmesi bekleniyor. Bir milyondan fazla bitki ve hayvan türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya” şeklinde bir açıklama yaptı.

Artık durum gerçekten çok tehlikeli ve ciddi mi yoksa bazı komplo teorisyenlerinin iddaları gibi aslında gelecekte beklenen bir çevre tehlikesi yok mu? Küresel ısınma yalan mı? Kutup ayılarına aslında bir şey olmayacak mı?

Bütün bunları elbette şimdiden bilmek imkanımız olmadığından bir çok teori bilim adamları tarafından ortaya atılıyor.

Benim fikrim ise ; insanın bir kanserli hücre misali doğayı yaşam alanlarını inanılmaz bir hızla ilerleyerek yokettiği yönünde ki gerçek..

Şu anda sevinilecek tek şey bu yoketme hızımızın durduğu anda, doğanın kendini olağanüstü bir hızla yenileme yeteneği. Ancak bu kendini yenileyebilmek için gereken zamanı ve fırsatı ona verecekmiyiz ve gezegenin bizi bekleyecek zamanı var mı? gibi sorular ise tam bir çıkmazın ortası.

Ya sen ne dersin ? Kim kime hangi fırsatı verecek? Doğa bekleyecek mi?

Booking.com

1 YORUM

  1. Doğaya bir fırsat verecek miyiz bunu ben pek sanmıyorum. Nesli tükenmeye yaklaşmış, hatta dünya üzerinde kaç tane kaldığını bildiğimiz hayvan türlerini avlıyoruz. İnsanlarda benden sonrası ne olursa olsun gibi bir algı oluştu. (benim fikrim)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here