Ülkemizde çok da zengin bir arşive sahip olmayan yol, yolculuk ve seyahat üzerine kitaplara her geçen gün yenileri eklenirken, bende elime ulaşanları keyifle okuduktan sonra kesfet.tv’de yer verip bir nebze de olsa tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyorum. Dünya Değişmeden Tulga Ozan bunlardan biri.

Dünya Değişmeden Tulga Ozan

Bu defa sırada, ilk baskısı Kasım 2013’de yapılmış olan, asıl mesleği turist rehberi olan, Eskişehir kökenli varuna gezgin grubunun da bir üyesi olan Tulga OZAN‘ın “Dünya Değişmeden” kitabı var.

Affectum Libris yayınevinden çıkan 240 sayfalık kitap, Güney Amerika’dan Malezya’ya kadar 12 ayrı bölümde anlatılan gezilerden oluşuyor. “Tek emelim anı toplamaktı” diye belirterek başladığı notlarını koca bir kitaba dönüştüren ve iyi de eden(!) Tulga OZAN, kitabın anlamlı ismiyle “Dünya Değişmeden” gezdiği rotaların notlarını, fotoğraflarını ve daha birçok konuyu anlatıyor.

Kitabın tanıtım bülteninde yayınlanan yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz. Daha bir çok kitap gelsin temenni ediyor ve başarılar diliyoruz. eline sağlık Tulga OZAN!

dünya değişmeden tulga ozan

“Türkiye’nin en aranılan profesyonel rehberlerinden Tulga Ozan, bugüne kadar bulunduğu 130 ülke ve binden fazla şehir seyahatlerinden seçtiği 15 ülkenin yerel kültürlerini korumuş kentlerinde yaşadığı anıları, yöre halklarıyla yakınlaşmasını, şehirlerin dokularını turizmci/gezgin gözüyle okura aktarıyor.

Teknolojinin 80’li yıllardan bu yana hızla ilerleyişi, bilginin herkese ve her yere kısa sürede ulaşması hem dünya hakkında daha kolay bilgi edinmemizi hem de edinilen bilgilerin tüm coğrafyaları birbirine benzetmesine sebep oldu. Bir çığ gibi büyüyen bu süreç ne yazık ki dünyadaki yerel yaşam ve kültürlerin sonunu getirdi.

Profesyonel turizmci Tulga Ozan’ın günümüzde yerel özelliklerini az da olsa korumayı başarmış coğrafyaların peşinde bu toplumların kendi yaşam/kültürlerini kaydetmek ve kendine anı yaratmak için çıktığı yolculuklarının anlatıldığı kitapta, bir gezginin gözüyle bu yerel coğrafyalara dokunma, halklarıyla tanışıp yemeklerinden tatma, her hikâyede yanına katılan yol arkadaşlarıyla birlikte bu duyguları paylaşma imkânı yakalayacaksınız! “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz