PAYLAŞ

Tatil tamamen kişisel tercihlerin ön plana çıktığı bir konu. Tabii ki bu kişisel tercihleri değiştirebilmek için reklam ve başka pazarlama yollarıyla yoğun bir bombardıman yapılıyor. Bu sayede de birçok yer ilgi görmeye devam ediyor.

Bunlar dışında pahalı ve uzak olup aynı zamanda zor koşullar barındıran ve hatta kimi zaman dayanıklılık isteyen yerler de farklı şeyler vaat ediyorlar. Sessizlik gibi..

Dünyanın En Sessiz 5 Tatil Yeri konuklarını bekliyor.

LAPONYA

Dünyanın en ıssız, ıssız olduğu kadar da en güzel kışlarının yaşandığı yerlerden Laponya.

Ancak siz kışlık dediğime bakmayın. Öyle çok kolay bir hayat yok Laponya’da. Oldukça çetin ve zor bir iklime sahip olan bölge, Finlandiya’nın kuzeyinde yer alıyor.

Laponya günümüzde turistik olarak oldukça ilgi çekmesine rağmen bu coğrafya da ne kent gürültüsü var ne de başka birşey. Yağan karın, kırılan buzun veya karlar üzerinde yürüyen bir hayvanın sesine kulak kabartabileceğiniz kadar sessiz bir yer Laponya.

Sessiz ama sessiz olduğu kadar da dinlemek isteyene şarkılar söyleyen masal gibi bir destinasyon.

TAR ÇÖLÜ

Hint dünyasında anılan ismiyle Tar, Hindistan ve Pakistan arasında yer alıyor.

Egzotik, zor, az renkli gibi görünen ama rengarenk hayatlar barındıran, rüzgarın sesiyle burnunuza düşen mistik kokuların bölgesi bir yer Tar Çölü. Sessiz ve sessiz olduğu kadar da kışkırtıcı.

ANTARTİKA

Elbette dünyanın en sessiz noktalardan birini bu kıta parçasının büyük bir bölümü oluşturuyor. Dünyanın en yüksek kıtası ve en ıssız noktası Antartika.

Buz, beyaz, soğuk ve sessiz. Bir buz çölü, bir buz kıtası.

MACHU PICCHU

Machu Picchu onca ziyaretçisi yanıbaşında olduğunda bile farklı bir ıssızlığa sahip. Hele ki turist kalabalığı ayrıldıktan sonra alabildiğine ıssız, ürkütücü ama aynı zamanda rüya gibi.

1911’de bulunana kadar daha bir sessiz ve ıssız olan Machu Picchu şimdi Peru’nun en ünlü yerlerinden biri.

En sessiz sakin 5 destinasyon Machu Picchu

PATAGONYA

Güney Amerika’nın en ucu. Kanallarla dolu olan film platosu benzeri, hayatın zor devam ettiği bölgelerden biri.

Patagonya’da şiddetli rüzgarların bırakmadığı dağların ve kanalların arasında sessizliğin hakim olduğu, sadece rüzgar çığlıklarını duyabileceğiniz bir doğanın içindesiniz.

En sessiz sakin 5 destinasyon patagonya atlar gezisi

BİR CEVAP BIRAK