Cunda Adası‘nda butik bir aile otelini tercih ettim bu defa. Edina Hotel.

Ayvalık‘a bu kadar yakın olup da çok uzakmış gibi davranan Cunda, dinlenmek, tatilin kokusunu almak, hemen yakınlarında denize girecek pırıl pırıl suları bulundurmak, akşamları samimi bir kalabalığın arasında “sempatik” bir yabancı olmak, denizden çıkan lezzetlerini tatmak ve kendini bırakmak için deyim yerindeyse biçilmiş kaftan. Cunda‘nın da ondan aşağı kalır bir yanı yok elbette!

Edina Hotel Cunda Adasi

Edina Hotel: Cunda’ya Bir Daha Gitmeli

Bazı yerlerde farklı şeyler hisseder ve hani bir daha – bir daha gitmek istersiniz ya.. Sonra o bir dahaların anlamı kalmayıverir ve bir bakarsınız yolunuz hep buradan geçiyor. İşte benim için Cunda da böyle bir yer.

Büyümesini istemediğim, doğallığının kaçmasına içimin el vermediği bir çocuk gibi Cunda. Varolanla kapısını kapamasını istediğim ve daha başka taş bile konulmasın diye dilek dileyebileceğim bir yer Cunda.

edina hotel

Cunda Otelleri Alternatif Dolu

Cunda’da konaklama alternatifleri oldukça fazla. Son dönemde açılan, yenilenen ve gözde hale gelen butik otellerin çok farklı olduklarını söyleyebilirim.

Çeşme ve Alaçatı’nın kimi binalarına çökmüş olan kibir ve ego tonlamaları yok Cunda’nın otellerinde. Daha samimi, daha içten ve daha “ev sahibi” buradakiler.

Ödediğiniz ile aldığınız hizmeti kolayca hesaplayabiliyor ve daha makul sonuçlar alabiliyorsunuz. Dönemsel yoğunluğunun dışında da, alternatif seçenekler bulunuyor Cunda’da. İnanın burada serin bir havada üşümek bile güzel!

edina hotel

Bizde bu seçenekler arasında küçük sayılabilecek birbirine benzer bir çok otelden birinde konakladık Cunda’da, Edina Hotel’de.

Edina Hotel, bir aile işletmesi ve ailece işin başında bulunanlar tarafından hizmet verilen bir otel. Bakımlı, hoş kokulu, düzenli ve temiz bir Cunda Oteli.

Odaları geniş ve ferah, yeni mobilyaları ve temizliği ile de dikkat çekici. Banyolarının tasarımı ve işçiliği göze hoş geliyor. Havuzu bakımlı, bahçesi yeşil renklerle kaplı.

edina hotel

Edina Otel ile tesadüfen tanıştık. Turizmci olmak, bazen bu seçimleri ve sonrasındaki beğeni oranını çok fazla etkiliyor. Fiyat elbette her zaman için önemli tabii. Ancak az veya çok ödediğiniz fiyatın karşılığını alabilmek çok daha önemli benim için.

edina hotel

Bu nedenle hizmet sektörünü değerlendirirken bazı detaylar hem çok şey kaybettirebilir hem de çok fazla şey kazandırabilir.

Edina Hotel sahibi Şaban Bey oldukça ilgili ve işinin başında bir beyefendi. Uzun süre yurt dışında bulunduktan sonra ailesiyle Cunda’da bu oteli işletmeye başlamış. Eşi ve çocukları ile uyumlu görev paylaşımları oldukça dikkat çekiyor. Profesyonel turizmci olmamaları samimi olmalarına yol açıyor. Aman bu samimiyetleri kaybolmasın. Çünkü samimiyet yok olduğunda elbette para kazanmak için açılan böylesi tesisler çok şey kaybediyorlar.

İletişim ve dokunmak, Edina gibi tesislerde çok önemli. Ama bu kaybolursa, her şeyden kısmaya başlar, havuz başında bahçede oturan misafirlere bir çay kahve satacağım diye o misafirler elden kaçırılır.

edina hotel

Edina Hotel’in ismi Şaban beyin kızına ait. Bu isim otele çok yakışmış. Hemen girişe hazırladıkları sabah kahvaltıları gerçekten bahçeden koparılmış domates, biber, salatalık gibi mevsimsel ürünlerle lezzet şöleni. Peynir ve zeytinyağlarının olduğu gibi.

Kahvaltı büfesinde devamlı olarak bir şey kalmamasını, benden önce kahvaltı edenlerin bu lezzetleri kaçırmamak istemesine bağlasam da, hep bana denk gelmesi ilginçti. Neyse ki, isteyince büfeye takviye yapıyorlar.

Bir de odaların sarf malzemelerini takip ederlerse zaten keyifli bir otel olan Edina Hotel, Cunda’nın hoş seçenekleri arasında yer almaya devam edecek.

Olurda yolunuz düşer Cunda’ya ve Edina Hotel’e uğrarsanız eğer, benden de bir selam iletin Cunda’ya ve Edina Hotel Şaban bey ile ailesine.

Unutmayın, güneş Cunda üzerinde bir başka batıyor.

Booking.com
Önceki İçerikDünyanın En Ucuz Tatil Şehirleri: En Ucuz 10 Tatil Kenti
Sonraki İçerikLos Angeles Las Vegas Yolu: Bir Amerikan Rüyası
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz