Ana Sayfa Oteller

Dünyadan En İyi Butik Oteller: Palazzo Radomiri Karadağ

Türkiye’den En İyi Butik Oteller diye listeler bu aralar fazlasıyla karşınıza çıkıyordur. Küçük ve butik oteller son yıllarda gezginlerin gözdesi haline geldi. Dünyanın dört bir yanında çok keyifli küçük ve butik oteller bulunuyor. Balkanların yıldızı parlayan gözde tatil ülkesi Karadağ’ın da nefis butik otelleri bulunuyor. Aslında birçok küçük ve nefis butik otel var ama ben bunlardan sadece birini anlatmak istiyorum.

Dünya’dan en İyi Butik Oteller

En iyi butik oteller

Karadağ’ın “high” merkezi Kotor’da, Budva ve Kotor’da peşisıra açılan bildiğimiz resort zihniyetinin çok çok dışında otellerden biri. On sekizinci yüzyıldan kalma barok bir saraydan 10 odalı küçük bir otele dönüştürülen Palazzo Radomiri, dağlarla çevrili körfezin kıyısında bulunan bir balıkçı kasabasında yer alıyor.

En İyi Butik Oteller

Karadağ’da Konfor ve Lüks

Profesyonel iş hayatımda “algılanabilir ve katlanılabilir konfor” diye bir kavramım var. İçeriği çok geniş olmasına rağmen fikir vermesi açısından bunu kısaca şöyle açıklayabilirim. Lüks ve konfor arasında sadeliği kaliteli olarak yansıtan ve bunaltmayan, sanki orada yokmuş hissi veren nefis bir konfordan bahsediyorum.

İşte son dönemlerde bu tarzıma yönelik çok başarılı otellere rastlıyorum. Tahmin ettiğiniz gibi bu oteller belirli bir fiyatın üzerinde bile olsalar (özellikle yurtdışında olanlar bizimkilere göre daha mantıklı bir fiyat aralığında seyrediyorlar) aldıkları ücretin karşılığını veriyorlar.

Evet Karadağ’ın nefis küçük otellerinden Palazzo Radomiri‘yi ilk gördüğümde ben de altın varaklı mobilyalardan hoşlanmadığım için itici bulmuştum. Ama sadece bir gece kalmak, havasını solumak bütün bu fikirleri kenarda bıraktı. İsminden gelen saray gösterişinin sergilediği ihtişam sadece tarihi bir doku olarak kalıyor Palazzo Radomiri’de.

En İyi Butik Oteller

En İyi Butik Oteller

Otelde benzersiz keyif zamanları için olağanüstü diyebileceğim fırsatlar var. Dilerseniz küçük bir tekne ile Kotor’un muhteşem körfezinde turlayıp, son yıllarda buradan ev alan ünlüleri denizden selamlayabilirsiniz.

Yöreye özgü bir çok yiyecek ve içecek arasında da tercihlerinizi karşılayabilecek bir noktada bulunan Palazzo Radomiri, duvarlarından bahçesine, odalarından manzarası ve verdiği huzura kadar aldığının karşılığını sonuna kadar veriyor.

Palazzo Radomiri’nin uygun tarihleri ve fiyatlarına burada gözatabilirsiniz.

En İyi Butik Oteller

Palazzo Radomiri 

Dobrota 220 Kotor, Montenegro

Tel: +382(0)32 333 172
Fax: +382(0)32 333 176
E-mail: info@palazzoradomiri.com

En iyi butik oteller

YORUM YOK

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..