Seyahatlerde müzik dinlemenin olmazsa olmazı kulaklıklardır. Hem çevreyi rahatsız etmeden yüksek volümlere ulaşmanın yoludur, hem de geziler sırasında gördüklerimizi bir belgesel tadında olmasa da, en azından bir klip havasına büründüren ve onlarla birlikte hayaller kurmamızı sağlayan bütünleyici ekipmanlardır. En iyi seyahat kulaklıkları da, işte tam da bu nedenle çok önemli bir konudur!

En iyi Seyahat Kulaklıkları

Çok seyahat etmeyi ve seyahat etmenin yanında müzik dinlemeyi de seven herkes, bir şekilde bunu en iyi hale getirecek çözümler için araştırmalar yapıyor.

En iyi Seyahat Kulaklıkları Hangileri?

Peki ama nasıl bir kulaklığa sahip olmalıyız? Bu sorunun tek bir cevabı olmasına imkan yok! Bu nedenle En iyi seyahat kulaklıkları konusu biraz geniş bir konu aslında.

Kimi için kulaklığın sadece sesi iletmesi yeterlidir, kimi içinse küçük olması gerekir. Bir diğeri ucuz olsun derken, öbürü müziğin ucuzu olmaz der!

Yani anlayacağınız, kendi tercihlerinize ve bütçenize göre uygun gördüğünüz olanlar en iyileridir! Ancak en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birinin, siz yüksek sesle kulaklıktan müzik dinlediğinizi sanıp aslında yanınızda ve etrafınızdaki belki dinlenmek isteyen, uyumayı tercih insanlara cızırtılı bozuk sesler dinleten bir model olmaması olduğunu unutmayın!

En iyi Seyahat Kulaklıkları

İyi kulaklıklar dışardan gelen sesi yansıtmadığı gibi, dinlediğiniz müziği de dışarıya vermemelidir.

En iyi Seyahat Kulaklıkları

Kişisel tercihlerin bu kadar ön planda olduğu teknik bir konuda çok fazla öneri yapmak istemiyorum. Ancak öne çıkan ürünleri not olarak bulundurmakta fayda var.

Bose markasının QC 15’i ciddi anlamda önde olan bir model. Ben de denediğimden, bunu daha rahat söyleyebiliyorum.

Yine Sennheiser‘e ait birçok model var piyasada. Ancak tavsiyem özellikle sennheiser markasını teknoloji marketlerden değil, ses elektroniği işi yapan dükkanlarda deneyerek almanızdır.

En iyi Seyahat Kulaklıkları

Bir de elbette ki “Beats” markasının iyi sonuçlar alabileceğiniz modelleri var. Tabii ki eğer bütçenizde bu aksesuarı almak için elveriyorsa!

En iyi Seyahat Kulaklıkları

Mesafeleri katederken bazen müziğin ve kulaklıkların en iyi arkadaşınız olabileceğini unutmayın. En iyi seyahat kulaklıkları, kendinizi en iyi hissettirenlerdir!

En iyi Seyahat Kulaklıkları

Seyahat etmek tabii ki önemlidir. Ancak hem keyifli anlar yaşamak hem de kaliteli bir müzik dinleyerek etrafta ve özellikle yolculuk sırasında etraftan gelen istenmeyen seslerden korunmak için kulaklık seçimi de bir o kadar önemlidir.

Booking.com
Önceki İçerikSultanlar Yolu Yürüyüş Rotası
Sonraki İçerikOverland Macerası Tuz Gölü Gezisi
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz