PAYLAŞ

Çok seyahat eden ve müzik dinlemeyi seven herkes bir şekilde bunu en iyi hale getirecek çözümler için araştırmalar yapar.

Seyahatlerde müzik dinlemenin olmazsa olmazı kulaklıklardır. Hem etrafı rahatsız etmeden yüksek volümlere ulaşmanın yoludur kulaklıklar, hem de geziler sırasında gördüklerimizi bir belgesel olmasa da bir klip havasına büründüren hayaller kurmamızı sağlayan bütünleyici ekipmanlardır.

Seyahatlerde Hangi Kulaklıklar Kullanılmalı?

Peki ama nasıl bir kulaklığa sahip olmalıyız? Bu sorunun tek bir cevabı olmasına imkan yok!

Kimi için kulaklığın sadece sesi iletmesi yeterlidir kimi içinse küçük olması gerekir. Bir diğeri ucuz olsun derken, öbürü müziğin ucuzu olmaz der!

Yani anlayacağınız, kendi tercihlerinize ve bütçenize göre uygun gördüğünüz olanlar en iyileridir! Ancak en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birinin, siz yüksek sesle kulaklıktan müzik dinlediğinizi sanıp aslında yanınızda ve etrafınızdaki belki dinlenmek isteyen, uyumayı tercih insanlara cızırtılı bozuk sesler dinleten bir model olmaması olduğunu unutmayın!

İyi kulaklıklar dışardan gelen sesi yansıtmadığı gibi, dinlediğiniz müziği de dışarıya vermemelidir.

Bose-QuietComfort-15_2

 

Sennheiser-PXC-250-II_1Kişisel tercihlerin bu kadar ön planda olduğu teknik bir konuda çok fazla öneri yapmak istemiyorum. Ancak öne çıkan ürünleri not olarak bulundurmakta fayda var.

Bose markasının QC 15 ‘i ciddi anlamda önde olan bir model. Ben de denediğimden, bunu daha rahat söyleyebiliyorum. Yine Sennheiser ‘e ait birçok model var piyasada. Ancak tavsiyem özellikle sennheiser markasını teknoloji marketlerden değil, ses elektroniği işi yapan dükkanlarda deneyerek almanızdır.

Bir de elbette ki “Beats” markasının iyi sonuçlar alabileceğiniz modelleri var. Tabii ki eğer bütçenizde bu aksesuarı almak için elveriyorsa!

Mesafeleri katederken bazen müziğin ve kulaklıkların en iyi arkadaşınız olabileceğini unutmayın. En iyi seyahat kulaklıkları, kendinizi en iyi hissettirenlerdir!

tx465-1024x1024

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here