Kimi için yalnızlıktır yolculuklar. Daha doğrusu yola yalnız çıktığımızı zanneder, yazılarımızı yalnız yazdığımız fikrine kapılırız. Yolda aldığım notlar, yazdığım kelimeler ve cümleler bana bunun aslında böyle olmadığını hatırlattılar. En iyi yazı kalemleri benim kalemlerim olduğu tatlı egosuyla.

Bir kalem sevdalısı, kırtasiye aşığı biri olarak her ne kadar “”Gezi Rehberi” tadında bir gezi blogu yazıp klavyelerde gezinsem de, tüm gezilerimde notlarımı tuttuğum “seyir defterlerime” onlarca çeşit kalemler ile sözcükler döktüğümü unuttum bir an. Ya sonra?

En iyi Yazı Kalemleri ve Defterlerim

Sonra, kalem taşıma ritüeli, tuşlara basma kolaylığına dönüyor gibi olsa da “Eli kalem tutan insan” sözünü silebilecek bir silgiyi kırtasiye yapımcıları üretmedikçe, yazıyı kağıtta görmeye devam edeceğime sevindim. 

“Gezmek Özgürlüktür” diye çıktığım yolda elinde kalemle gezen bir gezgin, seyyah veya her neyse olarak bir ses etmek, selam vermek ve belki de çokça teşekkür etmek istedim onlara. Kalemlerime.. Yazılarımı döktüğüm düz bir kağıda, bazen bir peçeteye ve yanımdan ayrılmayan not defterlerime.

Teşekkürler dostlarım.

Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Gezmek özgürlük, yazmak hissetmek olarak kalsın!.

En iyi yazı kalemleri

Booking.com
Önceki İçerikWorld Tourism Forum: World Tourism Forum Blogger Blogging ve kesfet.tv
Sonraki İçerikHafta Sonu Doğa Yürüyüşü: Yükseklerde Hayat Çok Güzel!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz