Dünyanın herhangi bir köşesinde yalnız başına duruyor görüntüsü veren, ancak aslında birçok kişinin kendini bulduğu özel destinasyonlar var. Konumları gereği yalnız ve uzak yapılar olan deniz fenerleri de, geçtiğimiz yüzyılın ortalarında veda ettikleri asli görevlerini şimdi özel mekanlar olarak sürdürüyorlar. Bir çoğu konforlu mekanlar sunan ve hayallerinizi anılarınıza dönüştürecek görüntülere sahip noktalarda en tarz oteller içerisinde yer alabilecek lüks butik oteller haline gelen deniz fenerlerinden biri Sardinya‘nın güney ucunda bulunuyor.

En Tarz Oteller İçin Bir Deniz Feneri Seçilebilir

En tarz oteller

en tarz oteller deniz fenerleri

Seyahat kitapları bölümünde yer verdiğim D.H.Lawrence’ın Deniz ve Sardinya kitabını, 1921 yılında Sardinya’nın Cagliari kasabasında geçirdiği dokuz günün etkisiyle yazdığını düşününce, burada bulunan bir deniz fenerinde konaklamak fikri de kulağa pek hoş geliyor.

D.H Lawrence’in Deniz ve Sardinya Adası isimli kitabının tanıtımını linki takip ederek Gezi kitapları bölümünde okuyabilirsiniz.

Denize yüzbeş metre yukardan bakmasına rağmen denize doğru uzanan bir kara parçasının üzerinde muhteşem bir konumda bulunan ve 1856 yılında inşa edilen bir deniz feneri bir otel haline dönüştürülmüş ve Capo Spartivento Lighthouse ismiyle hizmet veriyor. Yapıyı en ilginç kılan özelliklerinden biri de, halen ışıldayan lambasıyla deniz feneri görevini sürdürmesi.

En Tarz Oteller

Dilerseniz Otelin Tamamını Kiralayabilirsiniz.

Otelin yaratıcısı ve bu hale gelmesini sağlamak için yaklaşık yirmibeş yıla yakın zamanını harcamış olan Alessio Raggio, sahibi ve işletmecisi olduğu otelin tamamını bile kiralamanıza olanak sunuyor.

Kemerli odaların sunduğu konforlu ve sıcak ortamıyla Capo Spartivento, Sardinya’nın mavi sularından taze yakalanmış balıkların özel olarak hazırlandığı harika lezzetleriyle mükemmel bir konaklama alternatifi. Kimselerin uğramadığı, sizi bekleyen el değmemiş harika kumsallar da Capo Spartivento’ya doğanın hediyesi.

En Tarz Oteller

Farklı bir tatil ve farklı anılar arıyor, akdenizi yaşayıp sıradan tatillerden uzaklaşmak istiyor ve “en tarz oteller”den birinde kalmayı planlıyorsanız aklınızın bir yerlerinde dursun. Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde, ilginç özellikleri ve yarattıkları konfor ile ön plana çıkan küçük ve butik oteller son yıllarda gezginlerin de gözdesi olmaya devam ediyor.

Fiyatlar ve rezervasyon için buradan veya tesisin web adresinden faydalanabilirsiniz.

En Tarz Oteller

Booking.com
Önceki İçerikBuzul Ekspresi: İsviçre’de Tren ile Alp Yolculuğu
Sonraki İçerikMadrid Retiro Park: Madrid’in Göbeğinde Bir Huzur Parkı
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

  1. Denizleri aşarken çok kez hayat kurtarmıştır deniz fenerleri. Özel bir ilgim de vardır. Her fırsatta fotoğraflarını çekmekten mutluluk duyarım. Hayallerim arasında ıssız bir yerdeki deniz fenerinde bir süre yaşamak da var. Bu yazıyla yine gaza geldim araştırmalara başladım valla 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz