Endülüs turları izlanda turları hemen değerlendirilebilecek turlardan olduğundan ikisinden birden bahsedeceğim. İber Yarımadası’nda bir zamanlar Arapların hakim olduğu bölgelere verilen isim olan Endülüs, İspanya bölgesinin nüfus olarak en büyüğüdür.  Endülüs bölgesi hakkında detaylı bilgiyi kesinlikle tura çıkmadan önce yapmanızı ve yapacağınız araştırmanın size ne kadar faydalı olacağını tur sırasında görebilirsiniz.

Endülüs Turları İzlanda Turları

Endülüs Turları hakkında bilmeniz gereken pek çok detay bulunmaktadır. Genellikle 7 gece 8 gün süren güzel bir tur seçimi yapmış olursunuz. Sizi bekleyen en güzle şey ise sadece bir şehir değil pek çok şehir gezecek olmanızdır. 1 gün Malaga, 1 gün Granada, 2 gün Sevilla, 1 gün Lizbon, 1 gün Porto ve 1 gün Santiago de Compostela gezip göreceğiniz noktaların başında geliyor. Birbirinden güzel bu şehirlerde hem tarihi bir tur yapmış olacaksınız hem de en keyifli tur seçenekleri ile güzel bir kültürü tanımış olacaksınız.

Endülüs turları izlanda turları

Tur içinde ayrıca size verilen boş zamanlarda dilerseniz günlük turlara katılabilirsiniz. Bunlardan biri Braga & Guimares Turu, Fatima & Nazare & Obidos Turu, Fada Turu ya da Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca Turu olabilir. Gününüzü en verimli şekilde geçirebilir ve dilerseniz kendi tur programınızı da kendiniz yapabilirsiniz.

 

Mutlaka görülmesi gereken yer İzlanda!

Endülüs turunun yanı sıra kesinlikle İzlanda Turlarını da değerlendirmenizi tavsiye ederiz. İzlanda Turları aslında size farklı bir tur gibi gelse de sevdikleriniz ile güzel bir tur planlamak için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

İzlanda hakkında birkaç küçük detay verecek olursak; dünyanın ilk eşcinsel başkanını İzlanda’dadır. Ülkede işsizlik oranı sadece 0,8’dir. Ordusu olmayan İzlanda’da eşcinsel evlilik yasaldır. Ülkede pek çok ırmak bulunmaktadır. Avrupa’nın en geniş buzulu da İzlanda’dadır. Ülkenin resmi dili İzlandacadır ancak İngilizce ve Almanca da konuşulmaktadır.

İzlanda turları kapsamında seçimlerinizi yapabileceğiniz birkaç tur fırsatı sizi beklemektedir. Bunun dışında en önemli olan tabi ki tura gideceğiniz zamandır. Hava durumu kontrol edilerek tercihlerinizi yapmanızı ve İzlanda’da eşsiz bir tur geçirebileceğinizi bilmelisiniz.

Fırsat turları arasında da yer alan İzlanda turları ile dilediğiniz gibi keyifli tur seçenekleri yakalayabilirsiniz. Reykjavik, Akureyri, Hafnarfjörður, Kopavogur en çok ziyaret edilen şehirleri olurken Britanya Adası’nın kuzeybatısında yer alan ada da kuzey ışıklarını da izleyerek muhteşem geceler geçirebilirsiniz.

İzlanda’nın en güzel tarafı kuzey ışıklarının vazgeçilmez güzelliğidir. Gece boyunca izleyebileceğiniz harika manzara karşısında gerçekten büyülenebilirsiniz. Genellikle sadece bu manzarayı yani kuzey ışıklarını izlemek için gelenlerdenseniz oldukça şanslısınız. Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları İzlanda Turu için muhteşemdir.

Endülüs Turları İzlanda Turları fırsatlarını hemen değerlendirmelisiniz.

Booking.com
Önceki İçerikBatum Otelleri: Batum’da Konaklamak İçin Radisson Blu Batumi
Sonraki İçerikHilton Deneyimi İçin Seyşeller İyi Bir Seçim
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz