Tatil yerleri konusunda karar vermek gerektiğinde bazen aklım karışıveriyor. Yaz tatili için nereye gitsem sorusuna verilecek cevaplarla bir anda allak bullak olabiliyorum. Akdeniz’den Ege’ye kadar nefis bir yaz tatili yapmak için öyle çok alternatif var ki, eminim benim gibi birçoğunuz da aynı kararsızlıkları yaşıyorsunuz. Gezilecek yerleri, denize girilecek en keyifli plajları listelerken, bir defa daha karşıma Fethiye çıktı. Fethiye gezilecek yerler konusundaki zenginliğiyle bir kararsızlık yaratmıyor elbette! Hatta Fethiye’de tatil için hangi otel? diye sorduğunuzda da aklınızda bir soru işareti kalmıyor. Çünkü Fethiye otelleri arasında bir seçenek var ki, onu Fethiye tatil önerileri arasında ilk sıraya koyabiliyorsunuz. Bundan sonra Fethiye otelleri denildiğinde aklıma ilk gelecek olan Liberty Hotels Lykia’dan bahsediyorum tabii ki..

Fethiye Otelleri

Fethiye Otelleri

Profesyonel hayattaki işim gereği otellerle fazlasıyla haşır neşir olduğumu daha önce bazı yazılarımda yazmıştım. Bu nedenle belki de otel değerlendirmeleri konusunda -istem dışı da olsa- bir takım yetenekler geliştirdiğimi düşünüyorum. Konakladığım otellerin tümüne, alışkanlıkların da getirdiği farklı gözlerle baktığımdan hızlı sayılabilecek bir sürede izlenimlerim ortaya çıkmaya başlıyor.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Fethiye otelleri

Tatil yerleri arasında özellikle Antalya, tarihi ve doğal güzellikleri yanında birbirinden yeni ve özel otellerinin de etkisiyle oldukça ön planda yer alıyor. Antalya ve Bodrum gibi popüler tatil yerleri dışında örneğin Fethiye otelleri denildiğinde aklıma direkt bir standart gelmiyordu. Aslında Liberty Hotels Lykia’yı gördükten sonra bu iyi bir şey mi yoksa değil mi bilemedim şimdi!

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Liberty Hotels Lykia: Fethiye’de Başka Bir Dünya Var

Konuyu çok uzatmadan Fethiye otelleri arasında aklımdaki standartları oldukça yükselten Liberty Hotels Lykia’dan kısaca bahsedeyim.

Liberty Hotels Lykia, benim de geçmiş yıllarda çok kez ziyaret etme fırsatı bulduğum Fethiye’de uzun zamandan beri bilinen bir tesis. Ancak bu tesis bir süre önce el değiştirmiş. Hatta sanki el değiştirmekle kalmamış sihirli bir değnek dokunmuş! Şaka bir yana bu dediğimi ancak Liberty Hotels Lykia kapısından girdiğiniz an anlayabilirsiniz.

Fethiye Otelleri

Fethiye Otelleri

Bir otelden ne beklediğinizi az çok tahmin etmeme rağmen, kişiden kişiye farklılıklar gösteren bu tercihleri gözardı edip gördüklerimi özetlemeye başlıyorum.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Öncelikle şunu belirteyim; Liberty Hotels Lykia güler yüzlü insanların çalıştığı bir otel. Bu nedenle az önce de dediğim gibi kapıdan girer girmez sizi pozitif anlamda saran bir enerji alanı var. Odanızı almak için c/in işlemlerinizi yaptırdıktan sonra bir an otelin içinde kaybolabileceğinizi bile hissedebiliyorsunuz. Geniş bir alanda yayılan oteldeki odanıza giderken bu nedenle birinin yardımı gerekiyor. Giriş anında kalabalık varsa Bellboy beklemenizde fayda var.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Liberty Hotels Lykia odaları çeşitli kategorilerde tam 645 tane! Öncelikle odaların bir otel için oldukça ferah ve yeterli bir alana sahip olduğunu belirteyim. Zaten temel ihtiyaçlarınızı karşılayan ve rahat uyuyabileceğiniz bir odanız olduktan sonra gerisinin ne önemi var?

Hatta şöyle söylemekte fayda var “Bu otelde, odada zaman geçirmek tatilinizde kendinize yapacağınız en kötü ve anlamsız davranış olur!” Neden mi?

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Liberty Hotels Lykia’da Zaman

Çünkü Liberty Hotels Lykia, zamanı sizin planladığınızın dışında geçirtmek için bir sürü alternatif olanaklar sunuyor. Geniş sahili nefis bir deniz keyfi yaşatırken, kumların üzerinde güneşlenebiliyor ve iskelelerinde dalgaları karşılayabiliyorsunuz.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Ortam eğlence dolu. Tesisin çeşitli köşelerinde spor aktivitelerinden köpük partilerine kadar sıkı bir etkinlik programı var. Her yer lezzet dolu. Plaj barlarından havuz barına, çeşitli ikramların sunulduğu snack barlarına kadar her yerde lezzet akıp duruyor.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Yemek demişken bu konuya ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Çünkü Liberty Hotels Lykia beni oldukça şaşırtan ve etkileyen bir büfe menüsüne sahip. Sabah, öğle ve akşam yemekleri bu otelde tam bir lezzet şöleni.

Ana restoranın büyük bir bölümünde çeşit çeşit, aklınıza gelebilecek neredeyse her türlü mutfaktan örnekler sunuluyor.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Bu kadar çok çeşit yemek, show büfeleriyle aşçılar tarafından hemen önünüzde hazırlanıyor. Kahvaltıda onlarca çeşit ürünün arasında Mıhlama’ya rastlamak, öğle yemeğinde odun fırınında pişirilen pizzalar yemek, akşam yemeğinde ise ahtapot ızgaradan istiridye’ye ve turşu kavurmadan midye dolmaya kadar türlü çeşitlere rastlamak hiç de alışık olduğum bir şey değil!

Üstelik bu kadarla da bitmiyor. Gece büfesi de çeşitli konseptlerde çorbadan mantıya ve kokoreç’e kadar uzanan sürekli leziz seçeneklerle dolu.

Liberty Hotels Lykia’da sizi en çok zorlayacak şey yemek seçmek olacak gibi!

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Eğlence ise gündüz olduğu gibi geceyi de hareketlendiriyor. Tesiste kaldığımda amfi tiyatroda nefis show ve gösteriler izledim. Barların olduğu bölümde açık havada DJ’ler ile eğlence sürüp gitti. Ta ki otelin discosu açılana kadar.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels

Çocuklarla tatil yapmak konusunda da Liberty Hotels Lykia oldukça iddialı. Bu konuda ayrı bir ekip ayrı mekanlarda büyük bir çocuk dünyası oluşturmuşlar.

Tüm bunlardan sonra Fethiye otelleri denildiğinde aklıma nasıl başka bir resim gelecek artık bilemiyorum. Otelin içerisinde ayrıca bir bölümde de Sentido Lykia Hotels yer alıyor. Onu da belki başka bir yazıda anlatırım.

Fethiye Otelleri Liberty

Fethiye Otelleri sentido Lykia

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Liberty Hotels Lykia’ya Nasıl Gidilir?

Tabii bu kapıdan girmek için önce bir Fethiye tatili planlayıp Fethiye otelleri arasından Liberty Hotels Lykia’da bir rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Sonraki iş kolay! Liberty Hotels Lykia’ya nasıl gidilir diye tarifinizi hemen buraya yazıyorum.

Eğer Fethiye’ye uçakla geliyorsanız Dalaman havalimanına iniyorsunuz. Şimdi yaklaşık 60 kilometrelik bir yolunuz var. Transfer aracı ayarladıysanız bir sorun yok. Aracınızla buluşup otele gidiyorsunuz.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Ancak havaalanından araç kiralayıp devam ediyorsanız Fethiye Liberty Hotels Lykia’ya gitmek için önce Fethiye Ölüdeniz tabelalarını sonra da Kelebekler Vadisi, Faralya ve yine yollarda bulunan Liberty Hotels Lykia tabelalarını takip etmeniz yeterli. Olmadı google maps uygulamasıyla zaten kolayca otele ulaşabiliyorsunuz.

Fethiye Otelleri Liberty Hotels Lykia

Kendi aracıyla gelenler de Antalya yönünü takip edip sonrasında Fethiye yol ayrımından sapıp, yukarıdaki gibi Ölüdeniz tabelaları ve sonrasıyla Liberty Hotels Lykia’ya kolayca ulaşabilir.

Otelin iletişim bilgileri şöyle:

Liberty Hotels Lykia : Faralya Mah. Kıdrak Sokak 6 48330 Ölüdeniz / TÜRKIYE

Telefon                  : +90 252 617 02 00

Fethiye otelleri

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..