Koronavirüs olarak bilinen COVID-19 salgını nedeniyle dünya genelinde seyahat kısıtlamalarının devam etmesi, dünyanın en çekici noktalarının internet aracılığı ile evde kal çağrılarına uyan insanların bu yerlerle buluşmasını engellemiyor. Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun ülkenin başkentinde bulunan doğduğu ev de bunlardan biri. Frida Kahlo’nun evi 24 saat boyunca online erişime açık olacak.

Frida Kahlo Müzesi Meksika

Frida Kahlo’nun Evi 24 Saat Boyunca Online Erişime Açık

Son dönemlerde çok daha popüler bir hale gelen ve yüzyılın ilgi çekici kişileri arasında yer alan Frida Kahlo’nun 1907 yazında doğduğu ev 24 saat boyunca online ziyaretçi kabul edecek.

Frida Kahlo'nun Evi

Casa Azul isimli evde dünyaya gelen Frida Kahlo, 19 yaşında geçirdiği ciddi bir trafik kazasının ardından da yine burada yaşadı. Geçirdiği kazadan yaklaşık bir ay sonra hastaneden çıkan Kahlo, ailesinin de desteğiyle yaşamış olduğu sıkıntı ve acılardan uzaklaşmak için kendini resme verdi. Yatağının tavanındaki aynaya bakarak yaptığı oto-portreler dikkat çekiciydi. İlk otoportresi, “Kadife Elbiseli Otoportre” oldu.

Frida Kahlo online müze

Frida Kahlo’nun bu evle bağı neredeyse hiçbir zaman kopmadı. 1929’da arkadaşı Tina Modotti aracılığıyla “Meksikalı Michelangelo” olarak anılan ünlü ressam Diego Rivera ile evlenince bu evden ayrıldı. Sonrasında boşandılar, yeniden evlendiler derken, 1940’da Diego Rivera, tekrar Casa Azul’a dönen Frida’nın yanına taşındı. 14 yıl bu evde yaşamalarının ardından Frida yine bu evde hayatını kaybetti.

Meksika‘da en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan ve Frida’nın yaşamının büyük bir bölümüne tanıklık eden eve online gezmek için buradan ulaşabilirsiniz.

Frida Kahlo evi ve müzesi

Booking.com
Önceki İçerikTürkiye’nin Masmavi Denizlerini Eşsiz Kumsallarda Yaşatan Özel Plajlı Denize Sıfır Oteller
Sonraki İçerikCovid-19’dan Hemen Önce Rengarenk Hindistan
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz