PAYLAŞ

“İstanbul’un en iyi Fransız mutfaklarından biri olan bu mekanın sahibi ….. “

Harika bir manzaraya sahip bir restoran, az sonra gerçekleşecek yemekli bir sohbet öncesinde hazırlıklarını devam ettirirken, hazırlanan masaya yakın bir başka masada sıcak muhabbet devam ediyor. Samimi ve neşeli sesler yükseliyor. O sırada masaya doğru bir beyefendi yaklaşıyor. Organizasyonun evsahipleri bazılarımızın iyi tanıdığı bu kişiyi ayağa kalkarak karşılıyor ve konuklarına tanıtıyor.

“İstanbul’un en iyi Fransız mutfaklarından biri olan bu mekanın sahibi ….. ” diye söze başlarken, gelen konuk araya giriyor,

“Burayı yanlış söylüyoruz gibi hissediyorum. Başka Fransız mutfağı var mı? Bu nedenle tek ve elbette en iyisi diyelim” diye ekliyor gelen beyefendi.

Bir öyküden veya romandan kısa bir bölüm aktarmıyorum. Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin seyahat blogları yazarlarından oluşan bir grup dost ile birlikte, samimi ve bir o kadar lezzetli ve görsel anlamlar yüklü bir yemekte birlikteydik.

İstanbul’un “tek ve en iyi Fransız mutfağı” La Maison‘da “Gezgin Damaklar” ev sahipliğinde buluştuk. Masaya gelen beyefendi ise La Maison sahiplerinden ve turizm & spor gibi gündemlerden aşina olduğumuz Turgay Kıran‘dı. Kısa bir tanışmadan sonra mekanı bize emanet edip, ayrıldı.

La maison gezgin damaklar
La maison Gezgin damaklar için hazırlık yapıyor.

Yazıya alışık olmadığınız şekilde neden böyle başladığımı soracaklara konuyu biraz açmam gerekiyor.

Sürekli takip edenlerinde bildiği gibi ülkenin turizm ve tatil trendleri ile ilgili bazen sektörel bazen de tamamen aklımdakilere ilişkin paylaşımlar yapıyorum. Bu paylaşımlarda yaptığım tematik, butik, endüstriyel kapsamın dışına çıkan tüm ürünler, projeler ve hayallere inanılmaz saygı ve hayranlık duyduğumu da hissediyorsunuzdur.

La Maison’da, içinden geçtiğim turizm sektöründe ve kendi ilgi alanım olan seyahat kültürü ve trendlerinde takip ettiğim girişimlere son dönemde eklenen, ilgi çekici bir oluşumla tanışma fırsatı yakaladım. Gezgin Damaklar!

İsmi kadar içten, samimi ve profesyonel bir ekibin yeni markası “Gezgin Damaklar”. İşte  La Maison’un “Gezgin Damaklar” ismini tercih ederek bir marka yatırımı gerçekleştirenlerin seçebileceği en iyi alternatif olduğuna yazının başındaki diyalog sonrası karar verdim.

Algıyı yönetmekten çok yaratmaya ve sürekliliğine önem veren inancım nedeniyle, ekibin marka gücü ve kalitesini kendi kulvarının en iyisiyle eşleştirmesini alkışladığımı da belirteyim.

gezgin damaklar seyahat bloggerları
Seyahat Bloggerları ile La Maison’da Gezgin Damaklar sohbetindeyiz.

Gezgin Damaklar, turizm hareketlerimizin arasında yeterliliği konusunda sayfalar dolusu yazılar yazabileceğim bir konuda yani  “Kültür Turları” konusunda “lezzet ve kalite” iddialı bir açılım gerçekleştiren bir program ile yola çıkmış.

Aklınıza gelmeyecek rotalar oluşturup, aklınızda olabilecek tüm rahatsız edici seçenekleri de ortadan kaldıran detaylarla uğraşmışlar. Harcamalarınızı, turlarınıza çıktığınızda size bir sürpriz bırakmayacak şekilde de paketlere eklemişler. Üstelik enfes lezzetler sunan mekanları da!

Kendilerini anlattıkları www.gezgindamaklar.com adresinde “Neden Gezgin Damaklar?” sorusuna uzunca bir cevap verip şöyle bitirmişler “(…) Ülkemizde nihayet, gerek yerli, gerekse yabancı gurme gezginler için, işi gücü sadece “KÜLTÜR VE LEZZET SEYAHATLERİ” düzenlemek olan bir seyahat acentası lezzet düşkünlerinin hizmetine sunulmuştur.”

Konu hizmet olduğunda, farklı olan kadar farklılığını uzmanlığa dönüştüren seçenekler öne çıkıyor. Galiba “Gezgin Damaklar” bana tam da bu yola çıkmışlar izlenimi verdi.

Keyifli ve lezzetli bir seyahat beklentisi kadar bilgi ve uzmanlığın sorunsuz tatiller için gereken en önemli kriterler olduğunu düşündüğümden, lezzetli keşiflerinizde “Gezgin Damaklar” çok şey vaadediyor.

gezgin damaklar ferzan kırhan
Ferzan Kırhan ve markası “Gezgin Damaklar”
Booking.com
PAYLAŞ
Önceki makaleİzmir Gourmet Guide
Sonraki makaleZeytin Ağacı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here