Sürekli gezdiğim yerleri yazıp, resimleyip, paylaşmaya çalışıyorum. Bütün bunları yaparken de hayatımı sürdüğüm “Normal” olarak isimlendirebileceğim zamanlarda geçerken alıcı gözle bakmadığım bir dolu detay ve mesaj görüyorum. Bu gördüklerim de gezmek ve görmek arasında farklar olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyor bana. Gezgin hayalleri.

Bazen yaşadığınız şehirlerin verdiği görüntüleri, kentin bütününü bildiğinizden veya bildiğinizi sandığınızdan gerçek anlamda göremiyorsunuz. Gezgin olmanın gereklerindendir derler “yerel olmak ve yerel tatlara farklı bakmak” için. Aslında her gün yaşadığımız şehir de dahil olmak üzere, hiçbir ‘an’ımız ve bize dekor olan etrafımızdaki hiçbir şey hiç de sıradan değil!

Baktığımız ile gördüğümüz arasına giren “hayaller” herşeyi anlatabiliyor bazen. Tabii ki yine uyanık ve farkında olabiliyorsak..

Hani yazarın dediği “Müziği duymayanlar, dans edenlere deli gözüyle bakarlar..” kısmı işte tam da bu farkında olabilenleri anlatıyor.

İster başkaları için deli olalım, ister kendimiz için adı konmamış herhangi bir şey! Ama mutlaka müziği duyanlardan olalım. Bırakın deli desinler bize! Asıl onlar göremediklerine, kaçırdıklarına yansınlar..

Şimdi şehirde dolaşırken biraz etrafa bakalım mı?

Gezgin Hayalleri

  • Mesela ben bazen açıklarda demirlemiş olan bir korsan gemisi görüyorum. İçerisinde filikalarına binip karaya çıkmayı bekleyen korsanlar ve denizciler gözükmese bile..

Gezgin Hayalleri

  • Bazen de üzerinde bulunduğum kara parçasının hareket ettiğini sanıyorum. Bir cruise gemisinde tam yol gidiyor muşum gibi geliyor.

Gezgin Hayalleri Antalya

  • – Kaplumbağalar uçar mı?

– Tabii ki uçmaz! Bütün bunları nereden çıkarıyorsun?

– Mmm.. Anladım! (Peki uçmuyorlarsa o gölgesi ne ola ki?)

Gezgin Hayalleri

  • Kimi zaman da bir teknenin ismi oluyor hayallerim. Oysa bakıyorum tekne deniz de bile değil! Sahi sen nereye bakıyorsun?

Gezgin Hayalleri

Diyeceğim şu ki; Yaşadığın yere iyi bak..

Sahi oralara müziğin sesi geliyor mu?

Booking.com
Önceki İçerikGezgin Kimdir?: Blog Yazarları ve Gezi Blogları Ferrarisini Satamayan Gezginler mi?
Sonraki İçerikDatça’da Gezilecek Yerler: Knidos’lu Sostratos’un Kentinden Deveboynu Feneri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz