Bir Gezi Blogu açarken heyecanım, içimden fışkıran keşfetmek dürtüsüyle adeta tavan yaptı.

Sonra dedim ki; Tüm kaşiflere selam ve yolları hep açık olsun.. Gezmek Özgürlüktür!.

Gezginin Seyir Defteri Niyetine Bir Gezi Blogu

Keşfetmek, binlerce yıldır insanoğlunun içerisinde olan ve bastırılamayan gizem dolu bir eylem. Merak ve heyecan doğuran, bulunduğun yerden ayrılmanı adeta kulaklarına fısıldayan gizli bir güç adeta!

Coğrafi keşiflerin sona ermesinin ardından, doğa, çevre ve yaşam alanlarında başlayan keşifler, eskisi gibi büyük heyecan yaratmasalar da, öğrenme, tecrübe dolu deneyim, paylaşma ve tavsiye olarak yaşam kültürünün oluşmasında büyük yer kaplamaya başladı.

Belki artık “keşif” sözcüğü ilk dönemlerdeki ya da coğrafi keşiflerdeki “mistik” hisler doğuran anlamını yitirdi ama aslında durmadan yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Gezi blogu Seyahat Yazarı Erkut Özen

Keşfetmek duygusunu böylesine bir heyecan haline getiren başlıca olgu olan “paylaşmak” ise, insanoğlunun hayatında başka isimlerle de yer alsa daima varoldu.

Düşünsenize; coğrafi keşiflerin kahramanları yapmış olduğu keşifleri saklasa, kimseye duyurmasa ve o devirlerde yaşayanların hiç haberleri olmasaydı! Ne kadar da anlamsız geliyor değil mi?

kesfet.tv gezi blogu işte tam da bunun için doğdu. Yani gezdiği yerleri, gördüklerini, yaşadıklarını ve deneyimlerini açık bir şekilde paylaşırken hikayeleri de anlatmak ve hissettirmek için.

Sen Ne Dersen “O”

Burası bildiğiniz kalıpların dışında bir gezi ve seyahat sitesi veya gezi blogu. Sen ne dersen “o” işte!

Kaşiflerle yeni keşiflere çıkmak, keşiflerin mistik romantizmini kaybetmemeyi diliyorum.

Kaşiflere olan inancı hiçbir zaman bitmeyen yolculuk sevdalısı yürekleriyle gezen gezginlere kucak dolusu sevgilerimle..

Gezi Blogu kesfet.tv

1 YORUM

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..