Televizyondan bitmek tükenmek bilmeyen şikayetleriniz varsa ondan ufak ufak uzaklaşmaya başlayabilirsiniz. Hem de yerine seyahat sohbetleri ve akustik şarkılar koyarak ya da gezi programları dinleyerek! Evet dinleyerek..

Gezi Programları

TRT Radyo 1’de her pazartesi gecesi 23:15 – 01:00 saatleri arasında seyahat hayalleri kurduran bir program var. Hatta bu yazıyı okurken yanınızda kulaklığınız da varsa nefis bir ses olan Dolunay Obruk ile benim de konuk olduğum programı yazının sonundaki linkten dinleyebilirsiniz.

Murat Can CANBAY tarafından hazırlanıp sunulan “Gecenin içinden – Gece Seyri” uzun bir aradan sonra bana yeniden geceleri radyo dinletmeye başladı. Hatta dinletmenin de ötesinde her pazartesi akşamı programlarımı ona göre yapmaya başladım.

gezi programları

Her programında yollarda hikayeleri olanlarla sohbet eden Murat Can Canbay’ın programı aslında uzun süredir yayınlanıyor. Ancak daha önceleri TRT FM kanalında “Kordon’da Gece Seyri” adı altında yayındaydı. Sonrasında TRT RADYO 1’e geçti.

Gezi Programları Arasında TRT’de Bir Seyahatname

Program TRT FM’de yayınlanırken ben de Murat Can Canbay’ın programında konuk oldum. Seyahat gibi görsel özellikleri olan bir etkinliği, radyoda görüntünün gücünü kullanmadan aktarmanın ne gibi bir ustalık istediğini “seyahatname” yazanları okuduğunuzda anlayabilirsiniz.

Murat Can Canbay’da seyahatname’yi radyoda kelimelerle yazıyor.

gezi programları

Programa TRT’nin İstanbul‘da bulunan Harbiye stüdyolarının bulunduğu binada katılmak işim bonusuydu. Yıllardır en merak ettiğim binalardandı. Bunun dışında herşeyden önce harika insanlarla tanışmış olmak ise bu işin gerçekten en güzel yanıydı.

Ayrıca ben şanslıydım da! Öyle çok şey yanyana geldi ki o gün. Mesela benim yayınım hıdrellez gibi bir geceye denk geldi. Her yerde sabaha kadar dilek dileyenler ve bu günü bahane edip eğlenenler de sokaklara çıkmaya başlamıştı. Unutmadan bir de Türkiye’de radyo yayıncılığının başlamasının da yıldönümüydü. Yayının hemen başında yayın arkadaşım “nefis bir ses” Dolunay Obruk’un da dediği gibi “Tesadüf diye birşey yoktur” belki de! Kimbilir.. İşaretleri toplamaya devam edelim öyleyse.

Dinleyemeyenler varsa, keyifli anlar için benim konuk olduğum programın kaydı aşağıda yer alıyor. Takın kulaklığı iki saat sohbet edip şarkılar dinleyelim. Bu arada gezi blogları telefon konuğu da gezecegiz.com’dan sevgili Erhan Tatlıcı’ydı.

(Dolunay Obruk’u daha önce dinlemeyen varsa, aradaki açığı burada kapatabilir!)

Gece Seyri Yayınını Aşağıdaki Bağlantıdan Dinleyebilirsiniz. 

Kordon’da Gece Seyri – Murat Can Canbay, Dolunay Obruk, Erkut Özen

gezi programları trt radyo

Booking.com
Önceki İçerikTaormina’dan Mazzaro’ya: Türk Hava Yolları’nın En Kısa Uçuşu
Sonraki İçerikSeyahat Günlükleri’nden Gezgin Olmak Nedir Bilir misiniz?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz