Ana sayfa Gezi Rehberi Hakkında

Gezi Rehberi Hakkında

Gezi rehberi kimdir

kesfet.tv Gezi Rehberi Kimdir ?

Merhaba ben Erkut Özen,

Gezi ve seyahat rehberi kesfet.tv kurucusu ve yazarıyım.

Seyahatin yön verdiği hayatımı bir yolculuğa çevireli çok zaman oldu. Yola çıkarken bıraktıklarımı değil, yolda ulaşacaklarımı aklımda tutuyorum.

Hiçbir ezber aklımda değil artık.. Bozulabilen ezberleri gördükten sonra..

Zaman da umurumda değil.. Kaybedilen zamanı yaşadıktan sonra..

Hakkımda çok şey anlatacak değilim çünkü tam da şurada hayatımdan bahsettim zaten.

Ben size, yola ve yolculuğa çıktığım seyahat blogu kesfet.tv‘den bahsedeyim. Gezi blogları, seyahat siteleri ve gezi rehberleri arasında kaybolmak değil derdim. Seyahatlerimde tek derdim var.. Özgür ve Özgün olabilmek..

Alabildiğine özgür, alabildiğine özgün..

Peki burada ne mi yapıyorum? Kısaca anlatmaya çalışayım.

Benim için kesfet.tv;

Burası bir gezi blogu, bir seyahat sitesi, bir gezi yazıları arşivi ve gezi rehberi, bir gezgin platformu. Biraz uzunca anlatmak gerekirse kesfet.tv şöyle bir kişilik..

“Yediğin içtiğin senin olsun bize gördüklerini anlat” atasözündeki mütevaziliği çok seven, ama yenilen ve içilen ile de özellikle ilgilenmeye çalışan, akşam uyunacak yerden bahsetmenin önemi kadar, manzaranın en iyi hangi tarafa oturulursa izleneceğinden de bahsetmekten hoşlanan, uzak diyarlar veya yakın diyarlar diye ayırmadan, kendi yaşadığı şehirlerde de keşfedilecek, aktarılacak onlarca şey olduğunu bilen, bir mahalle için dökülecek kelimelerle sayfalar doldurulabileceğine inanan bir gezi blogu.

erkut-ozen-geziseyahat-blogger

Keşfetmeyi, gezgin olmayı , sınıf farkına dönüştürecek bir oluşuma çevirmeye daima karşı çıkan, pozitif ayrımcılıktan nefret eden ve basit yaşamaya adanmış bir seyahat sitesi.

Zamanı olmayan gezginlerin sahip oldukları ruha inanan, herşeyini bırakıp yollara düşen seyyahların önünde eğilen, cesaretleri alkışlayan, sorumluluklarını terkedemeyen ancak ilk bulduğu fırsatı keşiflere dönüştürenlere saygıyla selam eden bir gezi rehberi.

Çok paralar harcayıp konforlu bir seyahat yapan biri ile sırt çantasını alıp giden bir gezginin aralarına hiçbir ayrım görmeyen, tek bir fark koymayan, “Alabildiğine Özgür.. Alabildiğine Özgün” yaşamın ta kendisi bir gezi ve seyahat sitesi.

İşte kesfet.tv kısaca böyle bir seyahat günlüğü. Gezen, gezilere hikayeler saklayan, hayallerinize yardımcı olmaya çalışan bir yol dostu.

Her gezgini, seyyah ruhunu hissedeni ve kaşifleri yola davet ediyorum.

Şehirleri gezenleri, ıssız yolları yürüyenleri, kara sınırlarını geçenleri, denizlerde yelkenler açanları, kıtaları aşanları, zirve yapmak için uygun şartlar adına günlerce bir önceki kampta geceleyenleri, uçaktan uçağa koşturanları, otostopla arabaları sayanları ve nicelerini KEŞFETMEYE çağırıyorum.

Diyeceğim o ki dostum! kesfet.tv ;  Kafanı çok yormanı istemiyor!…. Gezmek ÖZGÜRLÜKTÜR!.. “ Nasıl olduğunu boşver! ” diye diretiyor..

 kesfetTV Logo

Gezi Rehberi Sayfaları

kesfet.tv içeriğine gelince.. Burası bir yol, yolculuk gezi ve seyahat kültürü BLOG’u

Blog başlığı altındaki bölüm ismi gibi tam anlamıyla bir blog içeriği olarak yayında.. Oradan buradan , şaka yollu veya ciddi.. Günlük benim günlüğüm değil mi? Blog içerisinde bir mikro blog işte!

Gezi Rehberi kısmını anlatmaya gerek yok sanırım. Bu kategoride Yurtdışı ve Yurtiçi başlıklarına ayrı ayrı göz atabilirsiniz. Farkın sadece gezilenleri değil, hissettiklerimi de anlatmak olduğunu özellikle belirtmeliyim.

Tatil Rehberi  seyahatlerin önemli bir bölümünü oluşturan “Tatile Çıkmak” fikrine hem öneri, hem de bilgiler aktarmaya ve paylaşmaya çalıştığım bölüm. Tatile çıkanlarla fikir alışverişi yapmak amacım.

Seyahat rehberi, seyahat dünyasındaki yenilikler, yolculuk ipuçları, seyahat bilgileri, vizeler, sektörel değişim haberlerinin yer aldığı bilgi havuzu tarzında ayrı bir kategori.

Oteller kategorisini anlatmaya gerek yok sanırım. Yolum kesiştiğinde uğradığım otelleri yazıyorum.

Bir de Keşfet! bölümü altında paylaştıklarım var. Seyahat dünyasından haberler, Gezi yayınları ve kitapları,tanıtımlarla ait bültenler ve tabii ki Outdoor Seyahat Rehberi burada yer alıyor.

kesfet.tv’de kurmaya çalıştığım kendime ait dünyada zaman zaman yazı ve fotoğraf içerikleriyle çok değerli dostlarımın da katkısı oluyor. 

kesfet.tv ve benimle iletişim kurmak ve/veya sponsorluk ve reklam işbirliğinde bulunmak için linkleri kullanabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar

Emre Dönmez

Evrim Çetiner

Murat Usluer

Can Tamtürk

 

 

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here