Merhaba, ben Erkut Özen . kesfet.tv gezi blogu, seyahat sitesi veya işte sende ne diyorsan; onun kurucusu, seyahat yazarı, gezi rehberi ve paylaşımcısıyım.

Eğer zamanın varsa bana iki dakika ayır ve kulak ver. Bak kesfet.tv sana kendini nasıl anlatıyor ve gezi rehberi sana ne diyor?

gezi rehberi kesfet.tv

Gezi Rehberi Ne Söylüyor?

Son zamanlarda “siz ne ayaksınız?” gibi olmasa da (!) çokça sorular alıyoruz kimsiniz, olayınız nedir diye? Söyleyeyim öyleyse.

Kısaca bahsetmek gerekirse;

 • “Yediğin içtiğin senin olsun, bize gördüklerini anlat” atasözündeki mütevazılığı çok seviyor ama yenilen ve içilen ile de ilgileniyoruz.
 • Akşam uyunacak bir yerden bahsetmenin önemi kadar, manzaranın en iyi hangi tarafa oturulursa izleneceğini de anlatmaya bayılıyoruz.
 • Yolda olanların selamı yolluyoruz çok zaman, ancak birlikte yola çıkmayı da çok seviyoruz.
 • Uzaklar veya yakınlar diye ayırmadan, onları sadece bir kelime olarak kullanıyoruz. Mesafeleri çok da kafaya takmadan bakmaya değil, görmeye çalışıyoruz.
 • Yaşadığın şehirde de keşfedilip onlarca şey oldugunu çok iyi biliyoruz. Bir mahalle için dökülecek kelimelerle koskoca sayfaların doldurulabileceğini biliyoruz.
 • Keşfetmek konusunu sınıf farkına dönüştürmeye daima karşı çıkıyoruz. Birileri için “pozitif” durumlar yaratan bu sıkıntılı ayrımcılık bize çok ama çok uzak kalıyor.
 • Zamanı olmayan gezginlerin sahip olduğu ruha inanıyoruz. Her şeyini bırakıp yollara düşen seyyahların önünde eğiliyoruz. Cesareti alkışlıyor, sorumluluklarını terkedemeyen ancak ilk bulduğu fırsatı keşiflere dönüştürenlere saygıyla selam iletiyoruz. Maddi nedenleri olmadığından adım atamayanları inanın en iyi biz anlıyoruz!
 • Çok paralar harcayıp lüks ve yolcu seyahatleri yapanlarla, sadece sırt çantasında alıp giden bir gezgini aynı yolda görüyoruz.
 • Şehirleri gezenleri, ıssız yolları yürüyüşleri, kara sınırlarını geçenleri, denizlerde yelken sıraları, kıtaları aşanları, zirve yapmak için uygun şartlar vade günler ve geceler boyu Daha fazla vakit geçirenlerin ve sayamadığımız daha nicelerini yol arkadaşımız ve dostumuz sayıyoruz.
 • Haydi, sen de kafanı çok fazla yorma! Gezmek ÖZGÜRLÜKTÜR!. diyor ve herkese selam yolluyoruz..

Bizi Takip Edin.. Birlikte Keşfetmeye Devam Edelim!

             

 

Gezi Rehberi kesfet.tv logo

3 YORUMLAR

 1. gerçekleştirdiğiniz seyahatin paylaşımlarıyla bizler sizin yanınızda oluyoruz! yüreğimiz , enerjimiz ve dileklerimiz sizinle..

  Yollar seyyahların olsun!.

 2. Yazılan her cümle yollar boyunca, günler boyunca konuştuğumuz ve tam olarak bizim de benimsediğimiz olgular. yalnız olmadığımızın farkında keşfetmeye devam ediyoruz. bizlere moral vererek güçlü kalmamızı sağlıyorsunuz. bizler de burada belirtilen güzel ilkeleri saklı tutarak gezmeye, paylaşmaya, deneyimlerimizi iletmeye devam ediyoruz.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..