Dünyanın en önemli ve en büyük festivallerinden biri olan Glastonbury Festivali her sene haziran ayında düzenlenmeye devam ediyor. Glastonbury Festivali 2019 yılı için de biletlerini satışa çıktı. Eğer bugüne kadar sıradışı bir festivale katılmadıysanız, Glastonbury‘de unutulmaz bir festivale tanık olabilirsiniz.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali Burada Bir Festivalden Çok Daha Fazlası Var

Her yıl gerçekleşeceği tarihe kadar hakkında binbir çeşit söylenti yayılan, katılacak mı yoksa katılmayacak mı diye şarkıcı ve grupların hakkında bahisler oynanan, katılımcıların kendilerine kostüm ve konsept için bütün bir sene hazırlık yaptıkları dört günlük dev festival hiçbir zaman gözden düşmüyor.

Glastonbury Festivali

İlk kez düzenlendiği 1970 yılından bugüne kadar giderek büyüyen ancak yıllar geçsede çekiciliğini asla kaybetmeyen bir festival Glastonbury.

İlk festival olan 1970’te T. Rex’in headliner olduğu festivalde sadece 1 pound fiyattan 1500 bilet satılmış. 1971’de sahneye David Bowie’yi çıkarıp bir de bedava olunca 12.000 katılımcıya ulaşmış.

Glastonbury Festivali

Ancak tabii ki festival artık ücretsiz değil! Hatta festival büyüdükçe bilet fiyatları da hızla arttı. 150 binden fazla katılımcı ile festivalin yayıldığı alanın büyüklüğünü gördüğünüzde, burada festival için küçük bir kent olduğuna inanamıyorsunuz.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali 2019 Yılında Yine Haziran Ayında

Glastonbury Festivali bu yıl 26-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Burayı gördükten sonra dünyadaki diğer bütün müzik festivallerinin adeta “güdük” kaldığı bu festival aslında sadece bir müzik festivali değil.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali‘ne birçok sahne sanatının ve sanatçılarının da gösterileri ile dolu olan, çok büyük konserlerin birkaç sahnede gerçekleştirildiği küçük bir kasabaya üç günlüğüne dolan yüzbinlerce insanın yarattığı baş döndürücü bir festival diyebiliriz.

Festivalin ilk yayınlanan Line-Up’larına sürekli ekleme yapılıyor ve bu neredeyse son güne kadar devam ediyor.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali

Beş yılda bir ara verilen ve buna “nadas” denilen festivalin 2018 yılında verdiği aradan sonra bu yıl heyecan yine çok büyük.

Avalon Vadisinde Bir Festival

Festivalin yapıldığı alan olan Avalon vadisi aynı zamanda ülkede tarihi ve mitolojik sembol alanlardan biri olarak biliniyor. Festival boyunca İngiltere‘den ve tüm dünyadan çok sayıda insan konser, kamp, eğlence üçgeninde bir rüyaya dalmak için festival zamanı buraya akın ediyor.

Glastonbury Festivali 2019

Glastonbury Festivali

Glastonbury, İngiltere’nin güneybatısında bulunan Somerset eyaletinde Pilton kentinde bir kasaba.

İnsan hayatında mutlaka bir kez görülmesi gereken efsane bir festival olan Glastonbury Festivali ile yıllardır ilgilenmeme rağmen benim de daha gidememiş olmam, her sene olduğu gibi festivale olan ilgimi azaltmadan devam ettiriyor.

Glastonbury Festivali alanı

Hayatımızda müzik ve seyahat oldukça Glastonbury planları hiçbir zaman sona ermeyecek gibi. Festival hakkında güncellenecek olan bütün bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali

Booking.com
Önceki İçerikTren ile Avrupa Turu: Lüks ve Konfor Dolu Bir Seyahat
Sonraki İçerikMüzekart Nedir? Nereden Alınır ve Müzekart Fiyatları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz