PAYLAŞ

Doğasına hayran olmamak elde değil. Hem ortak konumu hem de çok bilinen alternatiflerine yakınlığını avantaja dönüştürmeyi başaran Göksu Tabiat Parkı’ndaydık hafta sonu.

Göksu Tabiat Parkı

Ankara ve İstanbul’a olan ortadaki konumu dolaysıyla aslında kalabalık olması gerekirken komşuları sayesinde bakirliğini koruyabiliyor Göksu Tabiat Parkı. Az öncesinde Gölcük (hani o meşhur göl kenarındaki ev fotoğrafı varya orası) az ilerisinde Abant ve Yedigöller ile komşu. Kartalkaya’ya gider gibi devam ettiğinizde yolda sadece küçük bir tabelası var. Seben Yaylası gibi meşhur bir yaylayı da içinde barındıran Göksu Tabiat Parkı’nda araç üstü çadırımızla bir hafta sonu yani doğanın tam ortasında bir kamp yaptık.

Göksu tabiat parkı

Göksu tabiat parkı

Donmuş Gölet ve Kış Kampı

Yalnız değildik bu sefer yaklaşık olarak 45 araç, 6 karavan gibi katılımcısı yüksek bir kamp oldu. Her yer karlar atında. Aladağ’daki gölet bile donmuş o kadar soğuk. Gündüz güneşin ışığı bile yetiyor ısınmak için ancak geceleri işler değişiyor. Kamp ateşi başından ayrılmak oldukça zor. Yerler buz, hava buz, yanımızdaki göl buz. Kamp ateşinin başında ısınmak mümkün ama yüzünüz dönükken sırtınız, sırtınızı ısıtırken de yüzünüz üşüyor. Fakat muhabbet ve sohbet açığı kapatıyor elbette.

Göksu tabiat parkı

Bu senenin belki de son kış kampı olması sebebi ile pek havayı önemsemedik. Sabaha karşı çadırlarımıza girdik ve havanın temizliği ile en fazla 4-5 saat uyuyabilmişizdir. Sabah kahvaltısından sonra etrafta biraz trekking ve foto safari tadında gezindikten sonra evlerimize dönmek için toparlanmaya başladık.

Göksu Tabiat Parkı Nefis Bir Kaçamak

Bizim gibi çadırda kalmak istemeyen kış aylarının tadını doyasıya yaşamak isteyenler için güzel bir de alternatif var Göksu Tabiat Parkı’nda. Bungalov evler mevcut ve kış ayları da dahil olmak üzere 4 mevsim hizmet veriyor aklınızda olsun. Kolaylık tesisleri adını verdiğimiz WC, Duş, mutfak ve kamp alanlarında bulunan diğer hizmetlerden sadece WC mevcut.

göksu tabiat parkı

Göksu tabiat parkı

Büyük şehir tutsakları için yakın bir alternatif olan Göksu Tabiat Parkı çok kalabalık olmayan, çok uzak olmayan ve binek otolar ile ulaşılabilecek olması dolayısı ile sanıyorum önümüzdeki yıllarda ziyaretçisini arttıracak. Zira geçenlerde Abant’taki araç kuyruğu ve girişteki kalabalıktan bir hayli şikayet eden olmuştu. Yedigöller zaten doldu taştı. O yüzden sessizlik ve sakinlik arayanlar için özellikle tavsiye ediyoruz.

Booking.com
PAYLAŞ
Önceki makaleEngelberg ve Titlis: İsviçre Gezilecek Yerler
Sonraki makaleSentosa Adası: Singapur’un Eğlence Cenneti
Çeşitli ulusal ve uluslararası havayolları'nda profesyonel yöneticilik ile 17 yılı geçen çalışma hayatında 5 kıtada 40'ın üzerinde ülke ve 245'in üstünde şehir gören ve her seferinde memleketinin kıymetini daha iyi anlayan bir gezgin, yazar, doğa sever. Artık bu gezilerini uçaklarla değilde ekspedisyon için özel olarak hazırladığı 4x4 aracı ile yaparak yol'da olmanın da, doğayı yaşamanın da keyfine yudum yudum varıyor. Anladığı bir diğer nokta ise Tüm bunları paylaşmadan yapamayacağı.... emre@kesfet.tv

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..