Hafta sonu gezisi için nereye gidilir diye düşünüyorsanız Kapılı çınar iyi bir tavsiye olabilir. Bize yine güzel bir kaçamak oldu. Çoluk çocuk toplaştık ve Kapılı Çınar’da kampımızı yaptık. Yeni yolu ile artık binek araçlar için daha ulaşılabilir olan Kapılı Çınar’da konaklamak gerçekten çok keyifli idi.

Hafta Sonu Gezisi için Kapılı Çınar Mükemmel Bir Seçim

Önce hava durumunu kontrol ettik ve geceyi yağmurla paylaşacağımızı öğrendik. Zaten 23:00 civarı başlayıp 04:30 a kadar da bizi yalnız bırakmadı. Sonrasında daha 2 gün önce bir ayı’nın yaralandığını öğrendik. Doğa’da bir Ayı’dan daha tehlikelisi yaralı bir ayı’dır” Sözünü hatırladık hemen ve hiç istifimizi bozmadan kamp ateşimizi yakarak keyfimize başladık.

hafta sonu gezisihafta sonu gezisi outdoor gezilerhafta sonu gezisi kapılı çınar kamp gezisi

Konaklama için seçtiğimiz yer, etrafımızda S çizerek akan dere’nin hemen yanı başında Kavak ağaçları ile üstümüzü örten yarım ada şeklinde bir doğa harikası idi. Çıplak ateşi toprak üzerinde yakmayı sevmediğimizden bir varilden yardım aldık. Varil (ya da bazen teneke) özellikle etrafına soba etkisi de yaptığı için hem yakacak konusunda daha verimli hem de ısıyı yayma konusunda daha başarılı. Üstüne de çıplak ateşin toprak ile teması olmadığından bizden geriye neredeyse hiçbir iz kalmıyor.

hafta sonu gezisi Kapılı çınar gezisi

7 araçlık bu kampımızda yine yol ve kamp hikayeleri, görülecek ve gidilecek yerler hakkında bol bol sohbet edildi.

Çocuklar da birbirini çok özlemiş. Neredeyse bir yıl oldu görüşmeyeli ve en mutlu onlardı. Akşam yemek ve ateşin de etkisi ile usul usul yağan yağmur eşliğinde çadırlarında uyudular. Mis gibi toprak kokusu eşliğinde biraz daha oturanlar ise 03:00 gibi yattı.

kapili-cinar-gezi-kamp

Kapılı Çınar’da Trekking

Sabah ise 08:00 herkes uyanmıştı bile. Kahvaltının ardından günübirlik ziyaretçilerimiz de geldiler ve yöreye adını veren Kapılı Çınar bölgesinde trekking için hazırlandık.

Muhteşem asırlık ağaçlar eşliğinde yolumuz üzerindeki habitatı seyrederek kah derelerden geçiyoruz kah sık çalılıkların arasından yolumuzu bulduk.

En sonunda da yine toplu bir hatıra fotoğrafı çekilerek bir sonraki kampımızda görüşmek üzere sözleşerek ayrıldık. Hali hazırda İstanbul’a ve diğer büyük şehirlere olan yakınlığı ve inadına el değmemiş doğa harikaları ile Yalova’daki gezilerimiz ve yazılarımız da devam edecek.

Hafta sonu gezisi Outdoor tatil

İçerik Emre Dönmez tarafından eklenmiştir

Booking.com
Önceki İçerikLecce Gezi Rehberi: Yağmurda Günübirlik Lecce İtalya Gezisi
Sonraki İçerikFlixbus Rehberi: Avrupa İçinde Otobüs ile Ucuz Seyahat Fırsatı!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz