Bütün bir haftanın stresli yorgunluğunun atılacağı bazıları için iki bazıları için ise sadece bir günü kapsayan zamanda yapılacak hayallere hafta sonu kaçamağı diyoruz. Hiçbir şey planlamamış olabilirsin ama hafta sonu kaçamağı için bahane uydurma ve Unutma!

Hafta Sonu Kaçamağı İçin Unutma!

Sokaklar seni bekliyor..

Hafta sonu için herhangi bir bahaneye fırsat vermeden, havanın nasıl olduğunu düşünmeden, uykundan fedakarlık yapıp sokağa çık.

hafta sonu kaçamağı

Gezmek için vakit ayır. Yaşadığın şehir seni bekliyor. Kentinin çağrısına kulak vermek o kadar da zor değil. Yapman gereken aslında sadece kendine karşı harekete geçmek!

Kendinin sana ilk söyleyeceği “Bir hafta sonum var dinlenmek için” olacaktır. Dinleme onu! Çünkü onu dinlemeye başladığın an, bırak harekete geçmeyi, olduğun yere serilirsin. Hayatla iletişimini kaybedersin.

Zaten hastalıklı bir ortamda yaşıyorsun. Etrafın bir büyükşehirde “yaşadığını zanneden” hasta(!) insanlarla çevrili. Onlarla aynı yerde yaşamanın yol açtığı, modern hayat denilen hastalık vurmaya başlamış seni. Saçmalıklara artık dur de! Kendi hafta sonunu ele almakla başla. Hafta sonuna sahip çık! Evir, çevir, kullan onu.

Boşa harcadığın hafta sonları daima kendine yaptığın telkinle biter. Kendini kandırır ve en fazla “Ne güzel eğlendim / ne güzel dinlendim” düşüncesiyle final yaparsın. Sonra beklemeye başlar ve sana verilmesini beklemeye başladığın yeni bir hafta sonu için yorgun ve yoğun işlerle dolu yeni bir haftanın tam ortasına düşüverirsin.

Yaşam çok kısa dostum.. Mücadele et, savaş, zaman harca ve hatta gerekirse plan yap.. “Kendine karşı” olan savaşı kazan!.. Emek ver.. Bu hafta sonu senin olsun!

hafta sonu kaçamağı

2 YORUMLAR

  1. Aslında herşey için geçerli bu durum. Yani ‘yaşamak’ için. Gezenlere özenilir, sen de gez deyince ‘benim vaktim yok’, ‘çocuk var’, ‘tabii sen bekarsın’, vs cevaplar hazırdır. ‘Ben de yazmak isterdim’ diyene yol gösterirsin, aynı cevaplar… Hele ki kitap okumaya vakti olmayanları anlamam mümkün değil.

    Yaşadıkları yerin az ötesindeki anıt evi bilmeyenler, birkaç blok ötedeki sokağın adını hiç öğrenmemiş olanlar, ömrünü başkalarına özenmekle geçirip kendine yazık edenler! Bugün hedeflerinizi gerçekleştirmek için geriye kalan günlerinizden birisi daha gitti. Haydi artık çıkın sokağa! Biraz emek lütfen!

    • ” Hele ki kitap okumaya vakti olmayanları anlamam mümkün değil.” Ben bunu atlamışım Yürekten Katılıyorum Özlem. Teşekkürler..

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..