PAYLAŞ

Yol ve yolculukları doğanın sunduğu muhteşem detaylarla hissetmek için dünyanın her yerinde hem varolan trekking rotaları gittikçe cazip hale geliyor, hem de günden güne yeni bir trekking rotası belirleniyor.

Olağanüstü Trekking Rotası Nefis Bir Macera Haute Yolu

Yollara gönül verenler için doğanın güzellikleriyle yürümenin cazibesi ise hiç değişmeyecek gibi!

İşte bu doğa yürüyüşü rotalarından “Haute Yolu” iki haftalık bir terapi niteliğinde harika bir manzaraya sahip. Fransa Chamonix’te başlayan ve İsviçre’de Zermatt’da tamamlanan Haute trekking rotası, Alp dağlarının muhteşem manzarası ile yolculuklara eşlik ediyor.

Haute Rotasını Yürümek İçin En İyi Zaman Yaz Ayları

Yolun yürünmesi için en iyi zaman tabii ki, bölgenin uzun süren sert hava koşullarından dolayı yaz ayları. Ancak yol üzerinde daha zor şartlarla düzenlenen kayak turu ile tanınan bir yol olan Haute yolunu kış aylarında da teçhizatlı olarak deneyebilirsiniz. Ya da belki iyi bir eğitim ve hazırlık aşaması çok daha iyi olur!

trekking rotası haute rotası
haute rotasında harika konaklama noktaları bulunuyor

Gerçek anlamda bir doğa yürüyüşü planlamak isterseniz, mis gibi bir Alp havası eşliğinde iki hafta süren bu macerayı planlayabilir ve yaz tatiliniz için hatıralarınıza unutulmaz anlar ekleyebilirsiniz. Eğer zaman kısıtlamanız da yok ise, rota yakınlarındaki küçük yerleşim birimlerine de vakit ayırmak yürüyüşünüze harika anılar ekleyecektir.

Haute yolu, (tarafımdan henüz yürünmese de!) tüm detayları ile çalışılan ve programlanan bir yol olduğundan, şimdilik bilgilerini, bir takım sorunları giderdikten sonra ise tecrübelerimi paylaşmaktan son derece mutlu olacağım bir yürüyüş rotası. Ayrıca Haute yürüyüşü yapan varsa, onlarda tecrübelerini benimle paylaşırsa sevinirim.

Yolunuz bir gün Alp’lerden geçerse Haute rotası mutlaka planlarınızda olsun.

trekking rotası haritaHaute rotası trekking rotası

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..