Havaalanı Lounge Hizmetleri artık neredeyse standart hale gelmeye başlayan bir alışkanlık oldu.

Havalimanlarında, uçak yolculuğunun konforunu yerle bir eden “anlaşılabilir zorunluluklardan” kaynaklanan uygulamalar var. Aslında bu konudan daha önce de bahsetmiştim.

Bir havalimanına geldiğinizden itibaren, anlamsız bir koşturmaca, “güvenlik” adı altında bir eziyet ve dışarı ile kıyaslandığında çok farklı olan, fahiş fiyatlar içeren bir hizmet silsilesi ile karşılaşıyorsunuz.

Havaalanı Lounge Hizmetleri de galiba bu sorunu bir ölçüde rahatlatıyor..

Havaalanı Lounge Hizmetleri

Uçak yolculuklarının en sevimsiz yönleri havaalanlarında karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir nebze de olsun uzaklaşmak adına, uçağınızın saatini beklerken iyi bir ortamda oturup birşeyler içebileceğiniz, aperatif yiyecekler tadabileceğiniz, wi-fi bağlantı ile internet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ve daha bir takım hizmetleri sunan Havaalanı Lounge bölümlerini kullanmak, havaalanlarında yaşanan bu koşturmacaya keyif katabiliyor.

Türk Hava Yolları ve TAV tarafından verilen Havaalanı Lounge servisleri dışında, birkaç banka da aynı hizmetleri sunuyor.

Üstelik bankaların Havaalanı Lounge hizmetlerinden, sahip olduğunuz kredi kartı sınıfına göre, indirimli, ücretsiz ve hatta yanınızdaki bir misafiriniz ile birlikte ücretsiz olarak da faydalanabiliyorsunuz.

Bankaların müşterilerine hangi şartlarda hangi hizmetleri sundukları Havaalanı Lounge kapılarında yazılı olarak bulunuyor.

Havaalanı Lounge Hizmetleri hsbc

Atatürk Havalimanı’nda sürekli ziyaret ettiğim bankalara ait olan servis alanlarından HSBC Premier Lounge gereken yeterliliğe sahip olmasına rağmen son dönemde sunduğu hizmetleri ciddi anlamda azaltmış gibi. Kuru pasta dışında yiyecek bir şey bulamadığımız HSBC Premier Lounge, içecekler konusunda ise oldukça tatmin edici.

Yurt dışı seyahatlerimin gözde zaman geçirme alanı HSBC Premier Lounge’ı ilk defa böyle yetersiz gördüm. Her daim bir kalabalık içeren HSBC Premier Lounge, bu defa ya benim orada bulunduğum saate istinaden ya da yeni konsepti gereği vites küçültmüş gibiydi! Bir daha ki sefere tekrar kontrol gerekecek sanırım.

Havaalanı Lounge Hizmetleri

Akbank Wings Lounge ise iç hatların tek kelimeyle yıldızı. Dekorasyonundan sunduğu servise ve ortamın ferahlığına diyebilecek hiç bir şey yok.

Ayrıca catering servislerini aldıkları firma da bence işini çok iyi yapıyor. Orada bulunduğum sırada koltukların lekeleri üzerine  yaptıkları çalışma da gözümden kaçmadı elbette. Wings Lounge iyi bir turizm işletmesi havasında yönetiliyor. Kendini gerçekten belli ediyor.

Ancak buradan HSBC ile Akbank’ın arasında bir karşılaştırma yaptığım anlaşılmasın lütfen. Yine yurt dışına giderken alışkanlıklar gereği öncelikle HSBC ziyaret edilecek elbette. Ama belirttiğim gibi Wings iç hatlar kısmında (Dış hatlar kısmında da bulunuyor) bir trend olmuş durumda.

Bu durum da, markanın amacı ile ne kadar doğru bir eylemde kullanıldığını ve başarının sağlandığını gösteriyor. Fırsatınız ve zamanınız olduğunda bir uğrayın..

Booking.com
Önceki İçerikSt Paul İzinde Deli Sarnıç’tan Köprülü Kanyona Trekking Rotaları
Sonraki İçerikAntalya’nın En Güzel Denizi Adrasan’da
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz