Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan okullar çocukları uzaktan öğretime başlamak zorunda bıraktı. Dersler devam ederken bu zorunlu izolasyon sırasında dersler dışında onları motive etmek ve bazı aktivitelere ulaştırmak önemli bir hal aldı.

Hayvanat bahçeleri canlı kamera

Benzer durumlar dünyanın neredeyse her yerinde gözlendiğinden, gezegenin dört bir yanındaki turistik yerler web sitelerinde canlı akışlar sunmaya başladı. Bunlar arasında çeşitli yerlerde bulunan hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar, mekanlarının ilgi çekici ve misafir ettikleri hayvanlarının canlı görüntülerini iletiyorlar.

Hayvanat Bahçeleri Kameraları

Online Hayvanlar Dünyası

Örneğin, Cincinnati Hayvanat Bahçesi‘nin Facebook sayfalarında saat 15:00’te canlı bir “Ev Safari” var. Bu yayında her gün farklı bir hayvan ve çocukların yapması için bir aktivite gösterilerek farklı bir sanal etkinlik gerçekleştiriliyor.

Hayvanat Bahçeleri Canlı Yayın

San Diego Hayvanat Bahçesi‘nde gün boyu canlı kameralar açık bulunuyor. Böylece dilediğiniz bölümde özel fil kameraları, koala kameraları ve panda kameraları ile dikkatinizi dağıtırken kanepenize kurularak onları istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz.

Hayvanat Bahçeleri San Diego

Yine evinizde otururken, Atlanta Hayvanat Bahçesi‘nin panda bölümüne konuk olabiliyorsunuz. Melbourne Hayvanat Bahçesi ise, kar leoparı yavrularından zürafalara kadar çeşitli hayvanlarını online izleyicilerine açtı.

Hayvanat Bahçeleri Melbourne

Eğer deniz yaşamına meraklıysanız ve hatta balıkları memelilerden daha çok seviyorsanız; facebook üzerinden Şikago’da bulunan Shedd Aquarium Chicago ve Georgia Aquarium canlı yayınları ve orada bulunan canlılara özgü videolarla buluşabilirsiniz.

Akvaryum Sheed Şikago

Bazı mekanlarda bu eğlenceli yerlerin perde arkası görüntüleri de yayınlanıyor.

Akvaryumlar Canlı Kamera

Hayvanat Bahçeleri Canlı Yayın

Booking.com
Önceki İçerikSalgın Döneminde İzole Konaklama Fırsatı Sunan da Çıktı!
Sonraki İçerikHavayolları Yolcu Hakları Koronavirüs Nedeniyle Askıda
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz