Ana Sayfa Hollanda Amsterdam I Love Amsterdam: Amsterdam Kadar Ünlü Olan Amsterdam Logosu

I Love Amsterdam: Amsterdam Kadar Ünlü Olan Amsterdam Logosu

0

I Amsterdam nedir bilir misiniz? Muhtemelen biliyor ve hatta çokça görüyorsunuzdur. Keşfetmek için zaman harcanacak bir şehirdeyim. Amsterdam’dayım..

Avrupa’nın her zaman en farklı şehirlerinden biri burası. Amsterdam’da elbette kanalları, harika binaları ve kuzeyin Venedik‘i benzetmelerini anlatacak yerler var. Ama hepsinden daha önemlisi bir şehrin elinde böylesine bir “şehir turizmi” hareketi yaratan imkan olmasına rağmen, markalaşma yolunda yaptıkları yatırım, çalışma ve verdikleri önem anlatılmaya değer gerçekten.

Amsterdam ve “I amsterdam”

Amsterdam her ziyaretimde beni şaşırtan, daha da kendini sevdiren ve “bir daha gel!” diye arkamdan seslenen bir şehir. Bolca bahsederiz her şeyinden merak etmeyin.

i amsterdam

Kullanmaya başladıkları ve eskiden Schippol havalimanı‘nda yer alan “I Amsterdam” logo ve markası her yerde karşınıza çıkıyor.

Hani son 5-10 yılda her şehirde benzer taklitlerini gördüğünüz içi doldurulmamış bir yazı değil sadece. Buna hikayeler bağlıyorlar, oradan oraya taşıyorlar. Her yerde markalaştırıyorlar.

Her gelende bir fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşıyor. Yer bildirimi bile yapmaya gerek kalmadan milyonlarca “I Amsterdam yazısı internette dönüp duruyor. Amsterdam’a gelip para harcayan her turist, aynı zamanda Amsterdam için de çalışmış oluyor.

Seviyorum zeki insanları. Dondurucu soğuğa rağmen şehirleri sımsıcak tutuyorlar.

YORUM YOK

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz