PAYLAŞ

İnka Yolu olanca çekiciliği ile yürüyüş yapmak için can atanları bekliyor.

Bazıları mevsimi gelince, yani coğrafyalara bahar ayları düşünce, trekking yani doğa yürüyüşü yapmak için kendilerini tutamazlar. Bazıları ise zaten yılın her dönemi bir rotadan diğerine koşturur dururlar. Dünyanın en etkileyici trekking rotalarından biri olan İnka Yolu Lares Trek rotası da oldukça etkileyici cazibesiyle doğa yürüyüşü tutkunlarını kendisine çekiyor.

İnka Yolu

İnka İzlerini Takip etmek için İnka Yolu Peru

Macera severlerin ve doğa tutkunları ile gezginlerin her zaman ilk adreslerinden biri Peru’dur.

Milattan önce 1200 yılları ile milattan sonra 1532 yılları arası Chavain, Chimu, Inka gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan Peru’da, farklı kültürler arasında hayalle gerçek arası bir masal sahnesine çıkmanız neredeyse kesin gibi.

İnka Yolu

Peru’nun en yüksek noktası Huascaran Dağı. Tam 6768 metre yüksekliğe sahip. Ünlü Titicaca gölü de deniz seviyesinden 3810 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksekte yer alan gölü ünvanına sahip. Sierra bölgesinden doğan nehirler ise Amazon bölgesinde yoğunlaşıyorlar.

Yani anlayacağınız Peru’nun yeryüzü şekilleri doğada olmak isteyenler için hepsi birer mücevher gibi.

İnka Yolu

Peru’da en bilinen rota tarihi İnka yolu. Her yıl binlerce insanın yürüdüğü İnka yolu aslında çeşitli mesafelerdeki rotalardan oluşuyor.

33 kilometrelik Lares Trek bunlardan biri ve orta mesafeli olanı. Günde yaklaşık ortalama 8 kilometre katediliyor ve Kutsal Vadi’de başlayıp, dünyaca ünlü olan Machu Picchu‘da sonlanıyor. Bu doğa yürüyüşü esnasında üç yüksek geçit aşılarak Machu Picchu’ya varılıyor. İnka Yolu Güney Amerika’nın en popüler yürüyüş rotası olarak biliniyor.

İnka Yolu‘nda yürümek, mevsimine göre karlı zirvelerden, bulutlarla kaplı geçitlerden keşfedilmeyi bekleyen bir tarihten geçerek, hayatınızın en etkileyici deneyimlerinden biri olmayı hakeden sıradışı bir doğa yürüyüşü olarak hatıralarınıza kazınacak.

İnka Yolu

Booking.com
PAYLAŞ
Önceki makaleBoş Gezenin Rehberi Seyahat Hikayeleri ile Youtube’da
Sonraki makaleÖren Mütevazı Huzurlu ve Tatil Dolu
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Daha fazlasını www.erkutozen.com 'da, "Biyografi Tadında" sekmesinde anlatıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..