Artık online olmak ve İnternet öylesi bir hal aldı ki tüketici alışkanlıklarını tamamen değiştiriyor. Türkiye’nin gezi rehberi Keşfet tv olarak bizim de seyahatlerimizde konaklama tesisi seçiminde ana kriterimiz, ücretsiz ve hızlı bir wi-fi bağlantısı olduğunu öncelikle belirtmeliyim. Hatta bu bağlantının tesisin belirli alanlarında sunulması değil tüm alanlarda ve odalarda olması en büyük etkenlerden biri. İşte bunu doğrulayan bir araştırmanın verilerini paylaşıyoruz. Otel internet bağlantıları hakkında yapılan araştırmaya bakalım o zaman! internetsiz oteller artık bitmeli!

İnternetsiz Oteller veya Otel internet Bağlantıları

CloudArena’nın, bulut tabanlı otel, acente yönetim ve online pazarlama platformu HotelRunner’ın çarpıcı araştırmasında, konaklama tesislerinin sunduğu internet hizmetinin, tercih edilmelerini sağlayan en önemli kriterler arasında yer aldığını ortaya çıkardı. Verilere göre, 4 yıldızlı bir otelin sadece interneti yavaş olduğu için kaybettiği rezervasyonların değeri yılda 120 bin doları bulduğu ve konaklama hizmeti satın alan tüketicilerin, internet bağlantısının ücretsiz kahvaltıdan bile daha öncelikli olduğunu belirtmişler.

Özellikle akıllı telefonların ve mobil cihazların kullanılma oranı arttıkça, insanlar 7 gün 24 saat online olmaya başladı. HotelRunner bu durumun tatil için seçilen konaklama tesislerini de etkilemeye başladığını belirtiyor. Tesislerin internet hizmeti sunması o tesisin tercih edilir olması konusunda etkili bir kriter haline geldi.

Günümüzde potansiyel misafirlerin önemli bir kısmı için kablosuz internet bağlantısı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. HotelRunner’ın verilerine göre, özellikle iş seyahati için konaklayanların yüzde 34’ü kablosuz bağlantı hizmeti sunmayan tesisleri tercih etmiyor. Paralel bir şekilde tatilciler ise internet bağlantısının ücretsiz kahvaltıdan bile daha öncelikli bir tercih sebebi olduğunu söylüyor.

internetsiz oteller

İş sadece internet sağlamakla da bitmiyor. İnternet bağlantısının hızı da misafirler için önem taşıyor. Pek çok misafir evlerinde kullandıkları gibi yüksek hızda internet sağlayamayan tesislerden uzak duruyor. Ancak henüz her beş otelden sadece biri bu anlamda müşterilerin beklentilerini karşılayabiliyor.

Seyahat edenler internet hizmetinin ücretsiz verilmesi gerektiğini düşünüyor. HotelRunner üzerinden elde edilen son istatistiklere göre ücretsiz internet servisi sunmayan bir otelde konaklamayacaklarını söyleyen otel misafirlerinin oranı yüzde 35’e yükselmiş durumda. Yani interneti ücretli hale getirerek bundan ekstra gelir elde etmenin hesabını yaparken, potansiyel müşterilerinizin üçte birini rakiplerinize armağan ediyor olabilirsiniz. Bu nedenlerle internet hizmeti, hatta WiFi sunmak konaklama tesisi seçerken diğer birçok ihtiyacı geride bırakarak önemli bir kriter haline gelmiş durumda. İnternetin giderek yaygınlaşması ve otel misafirleri için giderek vazgeçilmez hale gelmesi bu çağın önemli gerçeklerinden biri.

Booking.com
Önceki İçerikÜsküp Gezisi: Makedonya’nın Başkenti Üsküp Görüntüleri
Sonraki İçerikEndülüs Hayali: Endülüs Seyahatim Neden Nasıl Başladı?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz