PAYLAŞ

Yenikapı Batıklarının sergilendiği ”Saklı limandan hikayeler” sergisini gezmek için İstanbul Arkeoloji Müzesi‘ne gittim. Konumu ve mimarisi ile sergilenen eserlere daha bir görkem katan, gezerken tadına doyum olmayan ve Türkiye’ye ziyarete gelenleri konuk ederken gurur duyacağımız bir yer İstanbul Arkeoloji Müzesi.

İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne Yakışmıyor

Ancak böylesi bir mekanın, kurtarabildiğimiz tarihe, yani aslında gerçek hazineleri dünyaya sunduğumuz bir binanın bakımsızlığı aldığım havaya burukluk verdi. Öylesine küçük detaylar ki bunlar ancak yine de gezenlerin gözüne çarpıyor. Birkaç turistin bunlarla ilgilendiğini görünce iyice yaklaşıp duvarın bir şekilde kabarmış ve soyularak çirkin bir görüntü oluşturmuş olduğunu gördüm.

İstanbul Arkeoloji Müzesi

istanbul Arkeoloji Müzesi

Bu görüntüler beni çok rahatsız etti. Müzenin yöneticilerini ve orada çalışanları da eminim rahatsız ediyordur. Hemen üstesinden gelinebilecek bir problemin böyle bir mekanın girişinde yer almasının ve ziyaret edenlerin daha girer girmez karşılaştıkları bu durum ile oluşabilecek olumsuz tablonun acilen engellenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ne derler.. Aslan yattığı yerden belli olur..

istanbul Arkeoloji Müzesi

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..