İstanbul’da oturanlar için İstanbul Modern Müzesi, ziyaret edilmesi hem kolay hem de oldukça keyif veren bir içerik ve etkinliklerle sunumlar yapan harika bir adres. Boğazın kıyısına bu defa da İstanbul Modern için uğramaya ne dersiniz?

İstanbul modern müzesi

Kendi deyimleriyle İstanbul Modern “Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmak ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müze”. Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olarak 2004 yılından beri ziyaretçilerini kabul eden İstanbul Modern Müzesi tam 8 bin metrekarelik bir alan kurulmuş.

İstanbul Modern Müzesi

istanbul modern müzesi

İstanbul Modern Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul Modern Müzesi İstanbul’un en ulaşılabilir adreslerinden birinde bulunuyor. Burası Karaköy’de bulunan eski Gümrük Antreposu. Nusretiye Camii arkasında bulunuyor. Belediye otobüsü veya Tramvay ile gelmeyi planlayanların Tophane durağında inmesi gerekiyor.

Anadolu yakasından İstanbul Modern Müzesine gelmek için ise bence en uygun yol, Kadıköy’den Karaköy vapuruna binip, Karaköy’den müzeye kadar yürümek.

istanbul modern müzesi gezisi

İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi

Kendi aracıyla müzeye gelmek isteyenler için İstanbul Modern’de ücretli bir otopark bulunduğunu belirteyim.

İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi Giriş Ücretleri

Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-18.00, Salı ve Perşembe günleri 10.00-20.00 saatlerinde açık olan İstanbul Modern Müzesi Pazartesi günleri ise Kapalı bulunuyor.

Müzeye giriş Perşembe Günleri dışında ücretli. Perşembe günleri “Sizin Perşembeniz” sloganıyla Ülker sponsorluğunda İstanbul Modern ücretsiz olarak gezilebiliyor. Yani ayda tam dört defa ÜCRETSİZ! Ayrıca 18-25 yaş arası gençler Salı günleri 16:00 – 20:00 saatleri arasında yine ücretsiz ziyaret etme şansına sahipler.

İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi diğer giriş ücretleri ise şu şekilde belirlenmiş;

Yetişkin: 25 TL.

İndirimli (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler): 14 TL

Gruplar (10 kişi ve üzeri): 20 TL

İstanbul Modern Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 Yaşından Küçük Çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD Kart Sahipleri: Ücretsiz

İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi

Sinema Gösterim Ücretleri

İstanbul Modern ziyaretçilerine ve üyelerine ücretsiz olan İstanbul Modern Sinema: 14 TL. karşılığında girilebiliyor. Perşembe günleri sinema da ücretsiz. Ancak kapıdaki giriş standından gireceğiniz seansa ait sinema bileti almayı unutmayın.

İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Tophane bölgesinde nefis bir gün geçirip harika koleksiyon ve etkinlikleri izleyip boğaz kıyısında bir müze gezintisi de yaparak dolu dolu bir gün geçirmek için İstanbul Modern Müzesi elinden geleni yapmış. Yolunuzu düşürün!

Booking.com
Önceki İçerikOtel Skandalları: Dünyanın En İyi Otellerinde Ünlülerin Skandalları
Sonraki İçerikBuzul Ekspresi: İsviçre’de Tren ile Alp Yolculuğu
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz