PAYLAŞ

İsviçre gezilecek yerler diye adım adım bir liste oluşturalım dedim. İsviçre’ye kadar gidip dağlara çıkmadan olmuyor. Zaten İsviçre denilince akıllara da hemen Heidi ve Peter’in koşturduğu(!) Alp dağları gelmiyor mu? Elbette İsviçre’nin her yeri Alpler değil ama ben yine de İsviçre’nin başkenti Zürih’e geldiğim bu ikinci gün, Titlis Dağı’na ve Engelberg’e doğru yola çıkacağım. İsviçre’de hele ki Zürih’deyseniz, Engelberg İsviçre’nin gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.

İsviçre Gezilecek Yerler / Titlis Dağı ve Engelberg

Alplere gitmek bir keyif işi gibi anlatılsa da, zamanınız kısıtlı olduğunda kendinize daha uzun vakitler yaratmak için uykunuzdan çalmanız gerekiyor.

Hani bizler için “sabahın körü” denilen bir saatte, 04:30’da, lobide taze çekilmiş bir filtre kahvenin aromasında ayılmaya çalışıyorum. Çünkü az sonra, kaldığım yer şehir merkezinde olmasına rağmen gecenin de etkisiyle iyice düşen ve -8C lerde seyreden bir hava sıcaklığında çıkacağım Zürih sokaklarında zorunlu bir ayılma halini zaten yaşayacağım. Bu nedenle bunu kahve ile kendinden geçmiş bir halde için için yanan şöminenin sıcaklığında yapmayı daha uygun buldum.